Pomorze

W Gdyni samochód uderzył w słup. Nie żyje trzech młodych mężczyzn

Pomorze

Tragiczny wypadek w Gdyni
Tragiczny wypadek w GdyniTVN24 Gdańsk
wideo 2/3

Trzech młodych mężczyzn zginęło w wypadku, do którego doszło w sobotę rano na ul Chwarznieńskiej w Gdyni. Osobowa toyota uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna.

Jak poinformował oficer prasowy gdyńskiej policji kom. Krzysztof Kuśmierczyk, do wypadku doszło w sobotę rano, około godziny 5. Toyota uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej znajdujący się pomiędzy pasami ruchu. Śmierć poniosło trzech podróżujących autem młodych mężczyzn.

- Na tę chwilę ustaliliśmy tożsamość jednego z nich - kierowcy. Jest to 27-letni mieszkaniec Gdyni - powiedział Kuśmierczyk.

Tożsamość pozostałych dwóch ofiar cały czas jest weryfikowana. Wstępnie policja ustaliła, że mogą to być mieszkańcy Gdyni w wieku 24 i 26 lat.

Jedną z ofiar wypadku okazał się raper Leh.

Zbyt szybka jazda?

Policjant wyjaśnił, że ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość nie dostosowana do panujących warunków atmosferycznych. Kuśmierczyk przypomniał że w nocy temperatura sięgała zera, a jezdnia mogła być śliska.

Na miejscu wypadku pracowali m.in. policyjny technik kryminalistyki i prokurator. Ul. Chwarznieńska przez kilka godzin była wyłączona z ruchu w obydwu kierunkach. Dopiero po godzinie 11 droga została odblokowana.

Chwarznieńska to jedna z ważniejszych ulic w Gdyni: łączony ona miasto z obwodnicą Trójmiasta.

Do wypadku doszło około 150 metrów od obwodnicy:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Gdańsk

Pozostałe wiadomości