Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest opinia biegłego w sprawie motywu działania Stefana W. 

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Siedem osób usłyszało zarzuty po zabójstwie prezydenta Gdańskatvn24
wideo 2/38
tvn24Siedem osób usłyszało zarzuty po zabójstwie prezydenta Gdańska (wideo archiwalne)

Prokuratura otrzymała opinię biegłego psychologa na temat motywu działania Stefana W., podejrzanego o zabójstwo Pawła Adamowicza. - Teraz biegli wydadzą opinię na temat jego poczytalności - mówi Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Opinia biegłego psychologa śledczego w sprawie motywu działania podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska trafiła do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mariusz Duszyński nie zdradza szczegółów z uwagi na to, że opinia trafiła już do zespołu biegłych psychiatrów, którzy mają wydać kolejną opinię - tym razem na temat poczytalności Stefana W.

Od opinii zależy, czy stanie przed sądem

Z uwagi na epidemię COVID-19 badania sprawcy przesuwają się w czasie, dlatego nie wiadomo, kiedy dokładnie dojdzie do wydania opinii na temat poczytalności Stefana W. Od opinii tej zależy, czy mężczyzna stanie przed sądem. Paweł Adamowicz został zaatakowany 13 stycznia 2019 r. na Targu Węglowym w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy przebywał na scenie, został trzykrotnie raniony nożem przez napastnika. Zmarł następnego dnia po południu wskutek odniesionych obrażeń. Bezpośrednio po ataku zatrzymano sprawcę - Stefana W. Śledztwo ws. zabójstwa Pawła Adamowicza prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź