"To biali powinni siedzieć". W autobusie zaatakowali Hindusów

[object Object]
Policja ustaliła już podejrzanych o atak na Hindusówtvn24
wideo 2/6

Policja namierzyła trzech mężczyzn, którzy czwartego lutego w autobusie linii 168 znieważyli i naruszyli nietykalność cielesną dwóch obywateli Indii. Podłożem ataku był rasizm. Wcześniej policja opublikowała wizerunki podejrzanych.

Czwartego lutego tego roku na trasie Gdańsk Park Technologiczny – Gdańsk Damroki w autobusie 168 doszło do napaści na dwóch Hindusów. W pewnym momencie podeszło do nich trzech mężczyzn i zaczęli im ubliżać.

Próbowali między innymi zmusić ich do wstania, bo, jak mieli stwierdzić, "to biali powinni siedzieć". Obywatele Indii postanowili, aby uniknąć eskalacji agresji, wysiąść z autobusu. Wtedy jeden z nich został uderzony z całej siły w plecy.

Twarze napastników

- Policjanci zabezpieczyli do prowadzonego postępowania zapisy z kamer monitoringu, a wizerunki sprawców tego przestępstwa zostały również przesłane do jednostek ościennych – relacjonuje asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej w Gdańsku.

Niestety wtedy nie udało się ustalić personaliów mężczyzn. Dlatego funkcjonariusze postanowili przekazać wizerunek agresorów mediom.

W środę asp. Kamińska poinformowała nas, że wszystkich trzech napastników namierzono, a dwóch już zostało zatrzymanych. Dziś zostaną postawione im zarzuty.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości