Nie żyje radny Dawid Krupej. "Był człowiekiem oddanym Miastu Gdańsk"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/ran
Źródło:
PAP
TVN24Radny PiS Dawid Krupej

Nie żyje gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. - Był człowiekiem oddanym Miastu Gdańsk, a zwłaszcza jego kulturze - sam wywodził się z tego środowiska i dobrze je znał. Pełen energii, zawsze skłonny do merytorycznej dyskusji - wspominają samorządowca politycy.

O śmierci polityka poinformowała w sobotę jego siostra, Stefania Krupej.

"Ten post kieruję do serdecznych przyjaciół i znajomych mojego kochanego braciszka, mimo iż staram się zachować cząstkę prywatności, uważam, że fb to najszybszy sposób, by was poinformować, że Dawid Krupej, mój braciszek, odszedł dzisiaj od nas" - napisała na Facebooku. Dawid Krupej był magistrem sztuki i śpiewakiem operowym. Ukończył Akademię Muzyczną W Gdańsku. Był doktorantem w zakresie nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Gdańskim. Mandat radnego uzyskał w wyborach samorządowych jesienią 2018 roku. Był liderem listy wyborczej PiS w okręgu numer 6 obejmującym między innymi Oliwę i Osowę. Zasiadał w Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska. Był bliskim współpracownikiem wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina. "Z głębokim żalem zawiadamiam o śmierci mojego współpracownika Dawida Krupeja. Był on zaangażowanym społecznikiem, radnym miasta Gdańska, artystą, kolegą. Dawidzie, wszystkim nam będzie Ciebie brakowało. Świeć Panie nad jego duszą" - napisał w mediach społecznościowych Jarosław Sellin.

"Był człowiekiem oddanym Miastu Gdańsk, a zwłaszcza jego kulturze"

Kondolencje rodzinie złożyli między innymi parlamentarzyści, miejscy radni, wojewoda pomorski oraz prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. "Odszedł gdański radny Dawid Krupej. Był człowiekiem oddanym Miastu Gdańsk, a zwłaszcza jego kulturze - sam wywodził się z tego środowiska i dobrze je znał. Pełen energii, zawsze skłonny do merytorycznej dyskusji, obdarzony pięknym głosem i ciepłem. Myślami jestem z rodziną i bliskimi, której składam wyrazy współczucia. Spoczywaj w pokoju" - napisała w mediach społecznościowych Dulkiewicz. W rozmowie z PAP radnego wspomniał wiceminister infrastruktury i szef pomorskich struktur PiS Marcin Horała.

- Ogromna tragedia. Dawid był osobą wesołą, pełną życia, aktywną społecznie. Miał duszę artysty. Był człowiekiem pełnym pasji, snuł wiele planów. Informacja o jego śmierci była dla mnie wielkim zaskoczeniem - powiedział. Informacja o pogrzebie samorządowca zostanie podana w poniedziałek.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

MAK/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24