Pomorze

Andrea Bocelli zadedykował "Ave Maria" Pawłowi Adamowiczowi

Pomorze

Bocelli podczas konceru zdedydykował "Ave Maria" Adamowiczowi
Bocelli podczas konceru zdedydykował "Ave Maria" Adamowiczowitvn24
wideo 2/25

- Następną piosenkę, piękną modlitwę, chcę zadedykować wyjątkowej osobie - powiedział podczas sobotniego koncertu w Gdańsku Andrea Bocelli. W tym momencie na telebimie pojawiło się zdjęcie Pawła Adamowicza z napisem "Panie Prezydencie, nigdy o Panu nie zapomnimy!". Po kilkuminutowych owacjach na stojąco, artysta zaśpiewał "Ave Maria pietas Vuletica".

Koncert włoskiego tenora odbył się w sobotę w Ergo Arenie w Gdańsku.

Artysta zadedykował piosenkę Pawłowi Adamowiczowi pod koniec ponad dwugodzinnego występu.

- Przez kilka minut publiczność na stojąco biła brawo. W tym czasie na ekranie pojawiały się zdjęcia Pawła Adamowicza, również z Andreą Bocellim. Potem artysta zaśpiewał - opowiada Bartosz Tobieński, rzecznik Ergo Areny.

Utwór dedykowany prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi wykonał w duecie z sopranistką Marią Adelaidą.

Na ekranie pojawiły się zdjęcia z ostatniego koncertu Bocelliego z 2016 roku, kiedy w czasie przerwy spotkał się on z Pawłem Adamowiczem. Prezydent wręczył wtedy artyście spinki z bursztynem.

Andrea Bocelli zadedykował piosenkę Pawłowi Adamowiczowi
Andrea Bocelli zadedykował piosenkę Pawłowi AdamowiczowiErgo Arena

Piosenka Bocielliego na pogrzebie Adamowicza

- Andrea Bocelli był jednym z ulubionych artystów świętej pamięci prezydenta Pawła Adamowicza - opowiada Tobieński.

- Nie wyobrażaliśmy sobie, jako Ergo Arena, by nie upamiętniono prezydenta podczas tego koncertu. Zaproponowaliśmy artyście, aby wykonał taki gest. Reakcja była natychmiastowa, oczywiście pozytywna - dodaje.

Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę 13 stycznia na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnego dnia zmarł w szpitalu.

Pogrzeb prezydenta odbył się 19 stycznia. Podczas uroczystości rozbrzmiał utwór "Time to say goodbye" Andrea Bocelliego.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/b / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Ergo Arena

Pozostałe wiadomości