18-latek stracił prawo jazdy, które odebrał kilka godzin wcześniej

Autor:
mm/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło w Chojnicach
Do zdarzenia doszło w ChojnicachGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Chojnicach

Przez nieodpowiedzialną jazdę z prędkością 109 km/h ulicami Chojnic (woj. pomorskie) 18-latek stracił prawo jazdy, które odebrał kilka godzin wcześniej. Młody kierowca został ponadto ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i trzynastoma punktami karnymi.

Jak poinformowała aspirant Magdalena Zblewska, oficer prasow Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, w piątek około godziny 20 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 18-latek jechał z prędkością ponad 109 km/h w terenie zabudowanym.

"Policjanci zatrzymali auto na ulicy Kościerskiej w Chojnicach. Jak się okazało młody kierowca parę dni wcześniej zdał egzamin, a prawo jazdy odebrał kilka godzin przed kontrolą" - przekazała policjantka.

Chojnice. Stracił prawo jazdy w kilka godzin

Młody kierowca stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości.

18-latek za prędkość stracił prawo jazdy, które miał zaledwie od kilku godzinKPP w Chojnicach

"Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia" - zaznaczyła rzeczniczka chojnickiej policji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Chojnicach

Pozostałe wiadomości