Pomorze

Ciężarówka zderzyła się z autem osobowym. 37 prosiaków nie przeżyło

Pomorze

Ciężarówka wpadła do rowu
tvn24Ciężarówka wpadła do rowu

Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym i przewróciła na pobocze. W naczepie było około tysiąca prosiaków, 37 nie przeżyło.

Na drodze wojewódzkiej nr 163 tuż za Czaplinkiem na drodze w kierunku Połczyna-Zdroju (powiat drawski) w piątek przed godziną 10 doszło do zderzenia ciężarówki oraz auta osobowego.

Winna prowadząca audi

- Kierująca audi, jadąc w kierunku miejscowości Czaplinek, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała na przeciwległy pas ruchu – relacjonuje sierż. Karolina Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Kierowca ciężarówki miał zjechać z drogi, usiłując uniknąć zderzenia czołowego.

Żadnemu z ludzi, biorących udział w zdarzeniu, nic się nie stało.

Na naczepie transportowanych było około tysiąca prosiąt i 37 z nich nie przeżyło. Pozostałe zostały przeniesione do innego pojazdu i zabrane z miejsca wypadku.

Droga została zablokowana na 4 godziny. Policja kierowała samochody objazdem. Kierująca audi była trzeźwa. Została ukarana mandatem.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości