"Był przyjacielem nas wszystkich". Ratownik medyczny jechał do chorego, zginął w wypadku

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Do wypadku doszło przy Rondzie Skrzetuskim w BydgoszczyPomoc Drogowa Krystian Andruszczenko
wideo 2/4
slideshow marta

Ratownik, który jechał motocyklem do pacjenta zderzył się z samochodem osobowym w Bydgoszczy. Niestety, mimo reanimacji, mężczyzna zmarł w szpitalu. Zdarzenie badają policja i prokuratura. - Był świetnym ratownikiem medycznym, dyspozytorem medycznym i wykładowcą - wspominają koledzy z pracy.

Do tragicznego wypadku doszło w środę po godzinie 12. 33-letni ratownik medyczny z Motocyklowego Zespołu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy jechał do pacjenta. Z samochodem osobowym zderzył się przy Rondzie Skrzetuskim w Bydgoszczy.

Ratownik został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

"Ratownik medyczny pełnił dyżur na motoambulansie. Podczas realizacji zlecenia wyjazdu do pacjenta w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego doszło do zderzenia motocykla ratunkowego z samochodem osobowym. Pomimo heroicznej resuscytacji prowadzonej przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie przez personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy nie udało się uzyskać powrotu spontanicznego krążenia u ratownika medycznego" - informują ratownicy na oficjalnej stronie WSPR w Bydgoszczy.

Wypadek bada policja i prokuratura

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Dokładne okoliczności zdarzenia badają teraz policja i prokuratura.

- Sprawa została zarejestrowana w prokuraturze w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jest prowadzone postepowanie. Została zlecona sekcja zwłok - przekazała Agnieszka Adamska-Okońska z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Ratownicy w opublikowanym na stronie komunikacie napisali, że 33-latek był "świetnym ratownikiem medycznym, dyspozytorem medycznym oraz wykładowcą na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu".

"Ale przede wszystkim był dobrym ojcem Kuby, kochającym narzeczonym Eweliny i przyjacielem nas wszystkich" - napisali.

Do wypadku doszło przy Rondzie Skrzetuskim w Bydgoszczy

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Pomoc Drogowa Andruszczenko Krystian