Biały daniel przemknął lasem. Piękne zwierzę widziane na Helu

Pomorze

TTM | Jarosław NecelWyjątkowy okaz białego daniela

Biały daniel na Półwyspie Helskim. Na tego bardzo rzadkiego gościa natknęli się spacerowicze między Jastarnią, a Juratą, kiedy przemykał lasem. Jak mówią, poczuli się prawie jak bohaterowie książkowych "Opowieści z Narnii".

- To wyjątkowy okaz. Te niezwykle rzadkie zwierzęta pojawiły się w kaszubskich lasach około czterech lat temu - tłumaczy Michał Targowski, dyrektor oliwskiego zoo. Wcześniej w Polsce daniele można było spotkać jedynie na obszarze zachodniej części kraju.

Biały daniel jak "biały kruk"

- To bardzo płochliwy gatunek i fakt, że ktoś się na niego natknął, można nazwać dużym szczęściem - dodaje Targowski. W dodatku zwierzę udało się sfotografować.

Biały kolor futra danieli to niezwykle rzadki widok, w okresie letnim ich umaszczenie jest rdzawo-bure, podobne do zwykłych jeleni. Dopiero na zimę sierść zwierzęcia płowieje przybierając jasny kolor.

W ubiegłym roku reporter TVN24 spotkał w jednym z lasów dwa takie okazy. Podejrzewano wtedy, że zwierzęta uciekły z hodowli. Daniele upodobały sobie również Puck, jeszcze niedawno jednego z nich widziano na nocnym spacerze ulicami tego miasta.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: PO / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TTM | Jarosław Necel