Polska

Zmiana terminu konwencji PO "na prośbę regionów"

Polska

Zmiana terminu konwencji PO "na prośbę regionów"
tvn24PO zaprezentowała w czwartek hasło wyborcze

Konwencje rozpoczynające kampanię samorządową PO zostały przesunięte na prośbę regionów, które chciały, aby mogła wziąć w nich udział pani premier Ewa Kopacz - poinformował Robert Tyszkiewicz na konferencji prasowej w Warszawie.

W czwartek zamiast wielkiego show w Katowicach, podczas którego Platforma Obywatelska miała rozpocząć kampanię samorządową, w siedzibie biura krajowego partii odbyła się skromna konferencja prasowa.

Podczas niej zaprezentowano hasło kampanii - "Miliardy dla samorządu, lepsze życie dla Polaków" .

Kopacz weźmie udział w konwencjach

Robert Tyszkiewicz z PO odpowiedzialny za nią był pytany, z czego wynika ta zmiana. - Gdy robi się kampanię samorządową w trakcie najpoważniejszej zmiany politycznej od 2007 roku, trzeba być przygotowanym - tak jak w każdej kampanii - ale w tej sytuacji w sposób szczególny na zwroty sytuacji i potrzebę dokonywania korekt - wyjaśnił polityk.

I dodał: - Przesunęliśmy terminy dwóch konwencji - katowickiej i białostockiej - na czas po 1 października, po expose, na prośbę regionów, które chciały aby mogła wziąć w nich udział pani premier Ewa Kopacz. To jedyny powód, dla którego ten ruch został wykonany.

Jak podkreślił, dzisiejsza konferencja była planowana niezależnie od konwencji katowickiej.

Autor: nsz//plw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości