Wrak parowca atrakcją na kołobrzeskiej plaży

 
Wrak statku z czasów II wojny światowej
Źródło zdj. gł.: miastokolobrzeg.pl
Wrak statku z czasów II wojny światowej wyciągnięto na plażę w Kołobrzegu. Wśród zniszczonych przez wodę części był m.in. ogromny kocioł.

Wydobyciem wraku zajęła się specjalistyczna grupa nurków. Na plażę, na wysokości hotelu "Marine" w Kołobrzegu, co chwila wyciągano nowe elementy statku, z ogromnym kotłem na czele.

Nie wiadomo, co były przyczyną zatonięcia statku. Prawdopodobnie, został zbudowany jeszcze przed końcem II wojny światowej.

Wydobycie wraku ma związek z inwestycją odbudowy brzegu morskiego. W miejscu, gdzie spoczywał wrak, będą wbijane pale.

Źródło: miastokolobrzeg.pl

Czytaj także: