Źródło zdj. gł.: miastokolobrzeg.pl
Wydobyciem wraku zajęła się specjalistyczna grupa nurków. Na plażę, na wysokości hotelu "Marine" w Kołobrzegu, co chwila wyciągano nowe elementy statku, z ogromnym kotłem na czele.
Nie wiadomo, co były przyczyną zatonięcia statku. Prawdopodobnie, został zbudowany jeszcze przed końcem II wojny światowej.
Wydobycie wraku ma związek z inwestycją odbudowy brzegu morskiego. W miejscu, gdzie spoczywał wrak, będą wbijane pale.
Źródło: miastokolobrzeg.pl