WOŚP 2022. Jurek Owsiak podał ostateczny wynik 30. Finału WOŚP

Autor:
ads,js/
tam
Źródło:
TVN24
Jurek Owsiak podał ostateczną kwotę 30. Finału WOŚP
Jurek Owsiak podał ostateczną kwotę 30. Finału WOŚP ZDJĘCIA ORGANIZATORA
wideo 2/21
ZDJĘCIA ORGANIZATORAJurek Owsiak podał ostateczną kwotę 30. Finału WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach 30. Finału zebrała ponad 224 miliony złotych. Najwięcej w historii Orkiestry - poinformował szef WOŚP Jerzy Owsiak.

O łącznej kwocie 30. Finału poinformował w środę na konferencji prasowej prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. W tym roku udało się zebrać 224 376 706 złotych i 35 groszy. To najwyższy wynik w historii Orkiestry.

ZOBACZ RELACJĘ Z KONFERENCJI OWSIAKA

Owsiak przedstawił też największe składowe części, które złożyły się na łączną kwotę:

- Wpłaty elektroniczne: 127 703 426 złotych i 61 groszy. - Wpłaty do puszek: 95 134 700 złotych i 90 groszy. - Licytacje na portalu allegro: 37 414 104 złote 48 groszy.

30. Finał WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 30 stycznia tego roku pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Razem z Orkiestrą grały w tym roku 1 633 sztaby, w tym 90 za granicą, w 29 krajach świata.

Rzeczniczka WOŚP: chcemy stworzyć centrum symulacji okulistycznych

Rzeczniczka WOŚP Aleksandra Rutkowska mówiła w czwartek w TVN24, że "Polacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią otworzyć serducha bez względu na to, jakie realia towarzyszą nam na co dzień". 

- Mamy o kilkanaście milionów złotych więcej niż przed rokiem, ale też ponad 80 milionów złotych więcej niż deklarowaliśmy w dniu 30. finału - przekazała. 

Rzeczniczka WOŚP: Polacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią otworzyć serducha
Rzeczniczka WOŚP: Polacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią otworzyć serduchaTVN24

Jak mówiła rzeczniczka, jednym ze sztandarowych urządzeń, które WOŚP planuje kupić jest angiograf dwupłaszczyznowy. - To jest urządzenie, które pomaga w leczeniu siatkówczaka, czyli najbardziej złośliwego nowotworu gałki ocznej u dzieci - wyjaśniła. 

- Ponadto będziemy planować zakup ogromu sprzętów. Chcemy również stworzyć pewnego rodzaju centrum symulacji okulistycznych, miejsce, w którym lekarze będą mogli podnosić swoje kwalifikacje, żeby wszelakie operacje, zabiegi wykonywane na narządzie wzroku dzieci były jeszcze lepsze, sprawniejsze i bezpieczniejsze - przekazała. 

Autor:ads,js/ tam

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości