TVN24 | Polska

Kwota deklarowana podczas 29. Finału już na koncie Wielkiej Orkiestry

TVN24 | Polska

Autor:
js/kab
Źródło:
tvn24.pl
WOŚP: kwota deklarowana, którą zebrano podczas finału to ponad 127 milionów złotychTVN24
wideo 2/20
TVN24WOŚP: kwota deklarowana, którą zebrano podczas finału to ponad 127 milionów złotych

Na koncie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już kwota zadeklarowana 31 stycznia, czyli 127 495 626 złotych. To więcej o ponad 12 milionów niż w ubiegłym roku. Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki zostanie ogłoszony 29 marca.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowała w czwartek na swojej stronie internetowej, że na jej koncie jest już 127 495 626 złotych. To kwota, którą Fundacja WOŚP zadeklarowała 31 stycznia, czyli w dniu 29. Finału.

Jak wyjaśniła w komunikacie Fundacja WOŚP, kwota deklarowana to suma kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów.

Oficjalny wynik tegorocznego Finału zostanie ogłoszony 29 marca, a ostatnie zbiórki internetowe potrwają do końca lutego.

W ubiegłym roku WOŚP w czasie Finału zebrała 115 362 894 złote.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem "Finał z głową" zbierała środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz laryngologii. Za zgromadzone w tym roku fundusze Fundacja zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, między innymi wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Autor:js/kab

Źródło: tvn24.pl