TVN24 | Polska

Wojciech Maksymowicz dołącza do Polski 2050

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP, TVN24
Wojciech Maksymowicz dołącza do Polski 2050TVN24
wideo 2/6
TVN24Wojciech Maksymowicz dołącza do Polski 2050

Poseł Wojciech Maksymowicz, dotychczasowy polityk Porozumienia, przechodzi do koła poselskiego Polska 2050. - Każdego dnia dołączają do nas nowi ludzie. Widzą, że tutaj naprawdę się coś dzieje, tutaj jest życie - powiedział Szymon Hołownia, przewodniczący ugrupowania.

Maksymowicz o dołączeniu do koła Polska 2050 poinformował na konferencji w Sejmie. Tłumaczył, że po 40 latach pracy jako lekarz, w interesie ludzi chorych i cierpiących, nie może zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści systemu ochrony zdrowia. - Taką zapowiada zurzędniczała, PR-owska koncepcja Polskiego Ładu - ocenił. Mówił, że docenia wizję Polski 2050 na funkcjonowanie służby zdrowia. Polski Ład nazwał "antyreformą".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Serdecznie witam na pokładzie, Wojtku"

- Cieszę się, że pan profesor Maksymowicz odnajduje w naszym programie nadzieję dla Polski. Podobnie jak my widzi konieczność odważnych decyzji, które rzeczywiście zreformują ochronę zdrowia po 30 latach rynku cierpienia - mówił Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050.

Dodał, że rozszerzanie koła poselskiego to "sygnał i znak tego, co dzieje się w całej Polsce".

- Każdego dnia dołączają do nas nowi ludzie: samorządowcy, eksperci, działacze społeczni. Widzą, że tutaj naprawdę się coś dzieje, tutaj jest życie, jest nadzieja, która, mam nadzieję. spełni się niedługo - powiedział Hołownia.

- Serdecznie witam na pokładzie, Wojtku. Cieszę się, że do nas dołączasz. Jesteś wspaniałym człowiekiem, wspaniałym lekarzem. Możemy ci zaufać i bardzo się cieszę, że od dzisiaj będziemy wspólnie próbować urzeczywistniać tę nadzieję - zwrócił się do Maksymowicza.

Wojciech Maksymowicz dołącza do Polski 2050. Hołownia komentujeTVN24

Hołownia apeluje do polityków Zjednoczonej Prawicy: nie wahajcie się

Lider Polski 2050 powiedział, że Maksymowicz może stanowić wzór dla tych, "którzy się wahają". - Gorąco zachęcam wszystkich w obozie Zjednoczonej Prawicy, którzy jeszcze się wahają: nie wahajcie się, to jest ten moment, żeby przejść na stronę ludzi, którym rzeczywiście chodzi o to, żeby te wartości, z którymi szliście do polityki - solidarność, demokracja, wspomniane prawo i sprawiedliwość - rzeczywiście urzeczywistniać - mówił Hołownia.

- Chcemy iść w poprzek podziałów konstruujących starą scenę polityczną. Chcemy zupełnie inaczej myśleć również o stronie opozycyjnej. Dość już starej opozycji zakopanej w swoich własnych koleinach światopoglądowych, podziałach, kastach politycznych, które się wytworzyły - dodał.

Maksymowicz odszedł z Porozumienia

Maksymowicz w połowie kwietnia opuścił klub parlamentarny PiS. W środę pojawiła się informacja, że odszedł również z Porozumienia.

Autor:ads/kg

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24