TVN24 | Polska

Wieluń. Dziewczynka odnaleziona w oknie życia

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Chłopczyk trafił do okna życia
Chłopczyk trafił do okna życia w Łodzi (materiał z 2020 roku)

Zdrową dziewczynkę odnaleziono w oknie życia działającym w klasztorze sióstr antoninek w Wieluniu w województwie łódzkim – poinformowała we wtorek Katolicka Agencja Informacyjna. Stan noworodka był dobry.

Rzeczniczka wieluńskiej policji st. asp. Katarzyna Grela powiedziała, że dyżurny otrzymał informację o pozostawieniu noworodka w oknie życia po godzinie 4 nad ranem. Dodała, że była to dziewczynka, która trafiła do szpitala. Jej stan lekarze ocenili jako dobry.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Okno życia w klasztorze sióstr antoninek w WieluniuMapy Google

Rodzicom, którzy pozostali dziecko w oknie życia nie grożą konsekwencje prawne, policjanci nie prowadzą żadnych czynności pod kątem narażenia noworodka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Obok dziecka w oknie życia pozostawiono torbę m.in. z ubrankami, pieluszkami i smoczkiem.

Trzecie dziecko pozostawione w wieluńskim oknie życia

Dziewczynka po opuszczeniu oddziału neonatologii wieluńskiego szpitala trafi do rodziny zastępczej. Biologiczni rodzice, którzy pozostawili dziecko w oknie życia, mają jednak sześć tygodni na zmianę decyzji.

To trzecie dziecko pozostawione w oknie życia w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pod wezwaniem św. Antoniego w Wieluniu. Działa ono od 2010 roku. W czerwcu 2018 roku odnaleziono w nim dziewczynkę, a w grudniu 2019 roku chłopca. Każde z nich znalazło rodziców zastępczych i nowy dom.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości