Szydło złożyła kwiaty pod pomnikiem ofiar ataku na WTC

Premier Beata Szydło po raz pierwszy odwiedziła Nowy Jork
Premier Beata Szydło po raz pierwszy odwiedziła Nowy Jork
Źródło: tvn24
Premier oddała hołd ofiarom zamachu z 11 września 2001 roku. Odwiedziła Ground Zero - miejsce, w którym stały gmachy WTC.

Od złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar zamachu na World Trade Center premier Beata Szydło rozpoczęła w czwartek wizytę w Nowym Jorku.

Wizyta na giełdzie, spotkanie w konsulacie

Następnie premier Szydło odwiedzi gmach nowojorskiej giełdy. Będzie uczestniczyć w otwarciu sesji. Premier spotka się z prezes ds. operacyjnych giełdy Susan Cunningham.Później weźmie udział w polsko-amerykańskim forum biznesowym w konsulacie RP. W czwartek premier spotka się też z przedstawicielami polonijnych mediów.

Podpisanie porozumienia klimatycznego

W piątek Beata Szydło w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych weźmie udział w uroczystości podpisania paryskiego porozumienia klimatycznego.W sobotę premier odwiedzi Doylestown, miasto w stanie Pensylwania, znane między innymi ze względu na ważny ośrodek polonijny w Stanach Zjednoczonych – Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, nazywane Amerykańską Częstochową.

Autor: mart/ja / Źródło: PAP

Czytaj także: