Stado dzików pod balkonem

 
Dziki podchodzą pod sam blok
Źródło zdj. gł.: internauta
"Od kilku miesięcy w okolicach mojego bloku i nie tylko grasuje stado dzików, a dziś pojawiły się nawet z młodymi" - napisał na platformę Kontakt TVN24 Sebastian z Grudziądza. Jak donosi nasz internauta, ani służby miejskie, ani władze Grudziądza nie reagują na zgłoszenia zaniepokojonych mieszkańców.
Maj: dziki są tym bardziej niebezpieczne, że podchodzą z potomstwem (Fot. internauta)
Maj: dziki są tym bardziej niebezpieczne, że podchodzą z potomstwem (Fot. internauta)
Źródło zdjęcia: internauta

Jak informuje internauta, na osiedlu Strzemięcin, przy ul. Śniadeckich dziki pojawiają się regularnie co kilka dni w piaskownicy koło bloku i na pobliskim stadionie. Z nadesłanych przez niego zdjęć wynika, że zwierzęta były tam już w styczniu.

Mieszkańcy bloku powiadamiali władze, ale bezskutecznie (Fot. internauta)
Mieszkańcy bloku powiadamiali władze, ale bezskutecznie (Fot. internauta)
Źródło zdjęcia: internauta

"Pomimo telefonów do policji oraz straży miejskiej sytuacja się nie zmienia" - alarmuje pan Sebastian. A jest to tym bardziej niebezpieczne, że - jak pisze - "obecnie dziki mają już młode i grasują po okolicy, gdzie bawi się dużo dzieci".

Dziki widziane były już w styczniu (Fot. internauta)
Dziki widziane były już w styczniu (Fot. internauta)
Źródło zdjęcia: internauta
Koło piaskownicy sfotografowano je też w marcu (Fot. internauta)
Koło piaskownicy sfotografowano je też w marcu (Fot. internauta)
Źródło zdjęcia: internauta

Źródło: Kontakt TVN24, TVN24, tvn24.pl

Czytaj także: