Zatrzymano kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka

Autor:
momo/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Konferencja prokuratury na temat sprawy Sławomira Nowaka
Konferencja prokuratury na temat sprawy Sławomira NowakaTVN24
wideo 2/27
TVN24Konferencja prokuratury na temat sprawy Sławomira Nowaka

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę rano kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak przekazało CBA, chodzi o obywatelkę Ukrainy. Kobieta ma usłyszeć zarzuty ściśle związane z tymi, które wcześniej przedstawiono Nowakowi. Chodzi m.in. o pranie pieniędzy pochodzących z łapówek.

"CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira N. Podejrzany usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym. Materiał dowodowy wskazuje na udział zatrzymanego w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Sławomira N. Brawo!" - napisał w środę na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Zatrzymaną osobą okazała się być kobieta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury CBA zatrzymali dzisiaj rano kolejną osobę w związku z postępowaniem przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi N. Czynności zostały przeprowadzone w Warszawie. Tym razem w sprawie zatrzymano obywatelkę Ukrainy. Kobieta po zakończeniu czynności procesowych zostanie przewieziona do stołecznej Prokuratury Okręgowej" - podał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Kobieta zostanie doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw związanych z czynami zarzucanymi Sławomirowi Nowakowi. Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej prok. Aleksandra Skrzyniarz, chodzi m.in. o pranie pieniędzy pochodzących z czynów korupcyjnych oraz przygotowania do podrobienia dokumentów. - Zarzuty dotyczą okresu, w którym Sławomir N. pełnił funkcję szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych na Ukrainie - powiedziała prok. Skrzyniarz. Po przesłuchaniu podejrzanej, prokurator podejmie decyzje co do środków zapobiegawczych.

Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że Ukrainka jest 16. osobą, która usłyszy zarzuty w tej sprawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk o sprawie Nowaka: inscenizuje się proces i skazanie

Tusk o sprawie Nowaka: inscenizuje się proces i skazanie (wideo z 5.07.2021)
Tusk o sprawie Nowaka: inscenizuje się proces i skazanieTVN24

Zarzuty wobec Nowaka

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Sławomir Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie oraz kierowanie tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukrawtodoru, żądania i przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2012-2013 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, prania brudnych pieniędzy, płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa gabinetu premiera oraz ministra. W areszcie przebywał od lipca 2020 roku do 12 kwietnia 2021 roku.

Jak przekazała prokuratura, w sprawie zabezpieczono majątek o wartości ponad 4 milionów złotych, w tym luksusowy samochód, nieruchomości, dzieła sztuki i gotówkę w kwocie 4,2 miliona złotych.

Sławomir Nowak nie przyznaje się do winy

Autor:momo/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBA

Pozostałe wiadomości