Sikorski: Macierewicz to histeryk i partacz

Polska

TVN24Szef MSZ: Macierewicz to partacz

- Antoni Macierewicz to histeryk i partacz, który szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem - mówi Radosław Sikorski. - Komentowanie tych słów nie wydaje się potrzebne. Komentują się same - odpowiada poseł PiS.

Radosław Sikorski odniósł się do cytowanych w mediach, wypowiedzi Macierewicza z Krosna. Poseł PiS mówił wtedy, odnosząc się do katastrofy smoleńskiej: - Czymże innym jest sytuacja, w której ginie cała elita, w której odcięta zostaje głowa narodu? To jest wypowiedzenie wojny, nawet, jeżeli kolejny atak będzie odłożony o rok, dwa, pięć, to trzeba sobie zdawać sprawę - to jest wypowiedzenie wojny.

Sikorski komentując te wypowiedzi powiedział. - (..) co jest bardziej prawdopodobne. Czy to, że wbrew opinii polskich państwowych, najlepszych ekspertów jakich mamy, czy ten wypadek smoleński przebiegał tak, jak to uważają polscy eksperci, czy jak wymyślił sobie Antoni Macierewicz (...). Czy to, że w Smoleńsku był zamach, czy że Antoniemu Macierewiczowi znowu się pogorszyło. Ja mam w tej sprawie wyrobione zdanie - dodał szef MSZ.

Wiarygodność Macierewicza

Zdaniem Radosława Sikorskiego także prezydent Lech Kaczyński miał krytyczne stanowisko i opinię o wiarygodności Macierewicza. - Przypominam, że aneks do raportu z likwidacji WSI nigdy nie został opublikowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdyż zawartość (raportu - red.) była niskiej jakości - powiedział szef MSZ.

Podkreślił, że w polityce generalnie nie ufa ludziom, którzy są "mocni tylko w gębie". - Dzisiaj Antoni Macierewicz szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem. Ale wtedy, gdy mógł w Smoleńsku coś zrobić w tej sprawie, to czmychnął do Warszawy w dniu 10 kwietnia - mówił Sikorski.

"Histeryk i partacz"

Minister Spraw Zagranicznych powiedział, że już wtedy, gdy Macierewicz był jego podwładnym w MON, musiał go dyscyplinować za "nieprzemyślane i nieprawdziwe wypowiedzi, chociażby jak ta, jakoby rzekomo, wszyscy, czy większość ministrów spraw zagranicznych III RP była sowieckimi agentami". - Jako byłego podwładnego uważam Antoniego Macierewicza za histeryka i partacza. Każdą sprawę, jakiej się dotknął w ostatnich 20 latach zepsuł - dodał Sikorski.

Antonie Macierewicz nie chce komentować słów szef MSZ

Bez komentarza

Macierewicz na piątkowej konferencji w Sejmie nie chciał szerzej komentować słów Sikorskiego. - Komentowanie tych słów nie wydaje się potrzebne. Komentują się same - powiedział polityk PiS-u. Zapytany, czy wystąpi lub władze klubu PiS wystąpią w jego imieniu do sejmowej komisji etyki ws. wypowiedzi Sikorskiego, powiedział, że będzie doradzał lekceważenie podobnych stwierdzeń. - Ponieważ one tak dobrze pokazują stan i poczucie zagrożenia, w jakim działają osoby tak się zachowujące, brak jakichkolwiek argumentów, materiału dowodowego - dodał Macierewicz.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24