TVN24 | Polska

Sędzia Włodzimierz Wróbel będzie gościem piątkowego "Jeden na jeden" w TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
TVN24
"To protest przeciwko niszczeniu instytucji państwowych"
"To protest przeciwko niszczeniu instytucji państwowych"TVN24
wideo 2/5
TVN24"To protest przeciwko niszczeniu instytucji państwowych" (wideo z 29.01.)

W czwartek przed nieuznawaną przez Sąd Najwyższy Izbą Dyscyplinarną odbyła się rozprawa w sprawie uchylenia immunitetu sędziemu SN Włodzimierzowi Wróblowi. Z wnioskiem wystąpiła Prokuratura Krajowa. Sędzia Izby Karnej będzie gościem Agaty Adamek w piątek w "Jeden na jeden" w TVN24 o godzinie 7.30.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna po dwóch godzinach posiedzenia odroczyła w czwartek bez terminu dalsze rozpatrywanie wniosku o uchylenie immunitetu sędziemu Izby Karnej Sądu Najwyższego Włodzimierzowi Wróblowi. Sędzia Wróbel nie uczestniczył w posiedzeniu. Przed sądem reprezentowało go troje pełnomocników: sędzia SN Wiesław Kozielewicz, mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram i mecenas Agnieszka Helsztyńska.

Stanowisko prokuratury

Prokuratura Krajowa chce postawić między innemu sędziemu Wróblowi zarzut "nieumyślnego niedopełnienia obowiązku rozstrzygania spraw zgodnie z obowiązującymi przepisami".

"Sędziowie Andrzej S. i Włodzimierz W. – ten pierwszy jako przewodniczący składu orzekającego, a drugi jako sprawozdawca – zasiadali w składzie Sądu Najwyższego, który 16 października 2019 r. uchylił wyrok Sądu Okręgowego w Zamościu z 27 lutego 2018 r. wobec mężczyzny skazanego na 2 lata pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym" - napisała Prokuratura Krajowa w komunikacie.

Śledczy twierdzą, że sędziowie "wbrew obowiązkowi nie sprawdzili, czy kara jest już wykonywana".

"Kroki takie podjęto dopiero po telefonie funkcjonariusza Służby Więziennej z zakładu karnego, w którym skazany był osadzony, wydając nakaz zwolnienia 18.11.2019 r. Wskutek zaniechań sędziów mężczyzna spędził bezprawnie ponad miesiąc w zakładzie karnym" - napisano w komunikacie.

Autor:mjz//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości