Polska

Przeciwnicy aborcji wykorzystali Hitlera

Polska

 
TVN24Hitler i rozszarpane płody straszą z plakatów

Zbrodniarz Adolf Hitler w towarzystwie rozszarpanych płodów - taki widok straszy mieszkańców Poznania i ich sumienia. Szokujące plakaty rozwiesiła Fundacja PRO-Prawo do Życia, mają przypominać, że to przywódca III Rzeszy jako pierwszy zalegalizował w Polsce aborcję. Mieszkańcy Poznania są zniesmaczeni.

Plakaty można zobaczyć w centrum Poznania, przy Rondzie Śródka. - Mogą go oglądać wszyscy w tym niewinne dzieci. To prawdziwy skandal! - pisze na Kontakt TVN24 pani Agnieszka. Organizatorzy akcji nie mają podobnych wątpliwości.

"Prekursorem wprowadzania aborcji Polsce był Hitler. Za kilka dni, 9 marca, będzie rocznica legalizacji aborcji przez nazistów. Postanowiliśmy przywołać ten fakt poprzez ekspozycję wielkoformatowego billboardu w Poznaniu. W tym kontekście warto przypomnieć słowa Jana Pawła II „Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm” - czytamy na stronie fundacji PRO.

Trudno nie zauważyć zbieżności dat 9 marca i 8 marca. To właśnie Dzień Kobiet za swoje święto upodobały sobie środowiska feministyczne domagające się liberalizacji zakazu aborcji.

Źródło: Kontakt TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości