TVN24 | Polska

Czaputowicz przyjął białoruskich opozycjonistów. "Właściwym krokiem nowe wybory"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Weranika Capkała po przylocie do Polski: bardzo doceniamy zaangażowanie Polski
TVN24Weranika Capkała po przylocie do Polski: bardzo doceniamy zaangażowanie Polski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na Twitterze, że szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz przyjął Walera i Weranikę Capkałów, którzy we wtorek przyjechali do Polski. Walery Capkała ubiegał się o mandat kandydata w wyborach prezydenckich, ale nie został zarejestrowany przez Centralną Komisję Wyborczą.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przyjął Walera i Weranikę Capkałów, którzy wczoraj przyjechali do Polski. "Minister wyraził uznanie dla determinacji białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego i zapewnił o wsparciu Polski w ramach 5-punktowego planu ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego" - poinformowało MSZ na Twitterze.

"Właściwym i pożądanym krokiem byłoby przeprowadzenie nowych wyborów spełniających rekomendacje organizacji międzynarodowych, zaproszenie obserwatorów i zapewnienie udziału społeczeństwa obywatelskiego w tym procesie" - mówił minister Jacek Czaputowicz.

Waler Capkała, który ubiegał się o mandat kandydata w białoruskich wyborach prezydenckich, ale nie został zarejestrowany przez Centralną Komisję Wyborczą, ogłosił tydzień temu w środę założenie Frontu Narodowego Ocalenia Republiki Białorusi.

Celem organizacji ma być "mobilizacja białoruskiego narodu do walki przeciwko łamaniu konstytucji i siłowemu przejęciu władzy państwowej przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę".

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tymon Markowski/MSZ/Twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości