Poseł PiS apeluje w sprawie opłaty paliwowej. "Zła, antyludzka i antyobywatelska"

[object Object]
Będę w pierwszym czytaniu za odrzuceniem tej ustawy - zapowiedział poseł PiStvn24
wideo 2/3

Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa skończywszy na żywności, usługach transportowych. My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów: nie głosujcie za tą ustawą - powiedział poseł PiS Łukasz Rzepecki podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożonym przez grupę posłów tej partii.

ŁUKASZ RZEPECKI BĘDZIE GOŚCIEM PROGRAMU "TAK JEST" O GODZ. 18 W TVN24

ZOBACZ: DEBATA O NOWYM PODATKU

- Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, żebyście wycofali państwo podpisy pod tą ustawą - zaapelował Rzepecki.

Podkreślił, że ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa skończywszy na żywności, usługach transportowych.

- Nie możemy być jak Platforma Obywatelska w czasie kampanii, która mówiła jedno a robiła co innego. Mówiła przed wyborami, że nie podniesie wieku emerytalnego, a później podniosła wiek emerytalny. My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów: nie głosujcie za tą ustawą, nie podnoście podatków - mówił.

- Ja będę w pierwszym czytaniu za odrzuceniem tej ustawy - zapowiedział.

"Nie boję się konsekwencji"

W rozmowie z reporterką TVN24 Rzepecki tłumaczył, że konsekwentnie trzyma się zapowiedzi PiS z kampanii wyborczej, że będzie przeciw podwyższeniom podatku. - Zapowiedziałem to moich wyborcom w kampanii wyborczej, że jeżeli będzie jakakolwiek ustawa, która będzie miała na celu podwyższenie podatku, to będę przeciw - powiedział.

- Nie rozmawiałem o tym z kierownictwem. Mamy takie prawo, że posłowie mogą w czasie pierwszego czytania zadawać pytania i wyrażać swoje opinie - mówił Łukasz Rzepecki. Przyznał, że nie boi się konsekwencji, bo realizuje program PiS.

"Nie boję się konsekwencji, bo realizuję program PiS"
"Nie boję się konsekwencji, bo realizuję program PiS"tvn24

Poseł Łukasz Rzepecki urodził się w 1992 roku w Zgierzu. Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w wieku 18 lat. Był dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego. W 2010 roku uzyskał mandat radnego Ozorkowa, a w 2014 roku z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego Łodzi. Rok później dostał się do Sejmu z sieradzkiego okręgu wyborczego.

Debata nad opłatą paliwową

Sejm w środę zajął się w pierwszym czytaniu projektem ustawy autorstwa posłów PiS o Funduszu Dróg Samorządowych. Zakłada on dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr. Według krytykujących projekt polityków opozycji przełoży się to na podwyżkę ceny paliwa o 25 groszy na litrze.

Z szacunków projektodawców wynika, że stawka opłaty drogowej zapewni wpływy w wysokości ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy.

Autor: js/gry / Źródło: tvn24,PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości