TVN24 | Polska

Pol'and'Rock Festival 2021 w nowym miejscu. Ogłosił Jerzy Owsiak

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
TVN24
Jerzy Owsiak o nowej lokalizacji Pol'and'Rock Festival
Jerzy Owsiak o nowej lokalizacji Pol'and'Rock Festival TVN24
wideo 2/2
Jerzy Owsiak o nowej lokalizacji Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim w dniach 29-31 lipca - poinformował prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz skomentował: - Cieszymy się, że w tym roku najpiękniejszy festiwal świata zawita do nas i będziemy mieli okazję pochwalić się gościnnością naszej gminy.

- Oglądaliśmy mnóstwo miejsc, jeździliśmy wszędzie. Kostrzyn (nad Odrą, gdzie wcześniej przez wiele lat odbywał się festiwal - red.) jest w tym momencie bardzo trudny do zrealizowania - tak Jerzy Owsiak tłumaczył w poniedziałek decyzję o przeniesieniu Pol'and'Rock Festival. Ogłosił, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się na terenie zachodniopomorskiego lotniska Makowice-Płoty. Jak mówił, znajduje się ono około 20 kilometrów od Gryfic, 80 kilometrów od Szczecina i od Koszalina, w podobnej odległości od Świnoujścia, i 17 kilometrów od Nowogardu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

50 hektarów na lotnisku

- Wydzierżawiliśmy 50 hektarów na ponad 300-hektarowym lotnisku. Będzie to festiwal w warunkach pandemicznych, a więc przygotowujemy się do wszystkiego. Przygotowujemy się do tego, że każdy uczestnik festiwalu, i ten po stronie artystów, obsługi, i ten po stronie widowni (...), będzie miał pobierany wymaz (test na obecność koronawirusa - red.) - zapewnił Owsiak.

Prezes fundacji WOŚP podkreślił, że organizatorzy zapewnią niezbędne "zabezpieczenia covidowe". - Żeby uczestnik naszego festiwalu dostał od nas maseczki, aby korzystał z tego miejsca jak najbardziej bezpiecznie, aby czuł się komfortowo - tłumaczył.

Mówił również o tym, jacy artyści zagoszczą na tegorocznym festiwalu. - Na dzień dzisiejszy utrzymujemy tę listę artystów, którą już ogłosiliśmy. Czas pokaże, czy artyści ze Stanów Zjednoczonych będą mogli do nas dojechać, czy też nie - zaznaczył.

- Festiwal odbędzie się z pełnym bezpieczeństwem z naszej strony - obiecał.

"Cieszymy się, że w tym roku najpiękniejszy festiwal świata zawita do nas"

Jak poinformowano w późniejszym komunikacie przesłanym przez rzeczniczkę Fundacji WOŚP Annę Orzech, w tym roku "festiwal przyjmie formę hybrydową - dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie".

"Ze względu na sytuację pandemiczną i konieczność odpowiedniego zabezpieczenia wydarzenia, w tym roku w formie stacjonarnej uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba osób - posiadaczy zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek, którzy będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19" - wyjaśniono.

W komunikacie zacytowano burmistrza Płotów. - Cieszymy się, że w tym roku najpiękniejszy festiwal świata zawita do nas i będziemy mieli okazję pochwalić się gościnnością naszej gminy. Nie możemy się już doczekać odwiedzin uczestników festiwalu, którzy charakteryzują się nie tylko kreatywnością, ale też dużym zaangażowaniem społecznym. To dla nas ważne, że właśnie takie postawy będziemy mogli promować w naszej lokalnej społeczności - stwierdził Radosław Mackiewicz.

Pol'and'Rock Festival 

Pol'and'Rock Festival (w latach 1995–2017 nosił nazwę Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Przez ostatnie lata impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą.

Pol'and'Rock Festival przez lata odbywał się w Kostrzynie nad OdrąShutterstock

W 2020 roku ze względu na epidemię festiwalowicze zostali w swoich domach i wzięli udział w "najpiękniejszej domówce świata". Wszystkie zaplanowane koncerty i towarzyszące im spotkania odbyły się w warszawskim studiu, skąd były transmitowane w internecie.

Autor:mjz//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości