Rozpoczął się Pol'and'Rock Festival. Nie na polu w Kostrzynie, a w warszawskim studiu

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl
TVN24Pol'and'Rock 2020 w warszawskim studiu

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival odbywa się pod hasłem "Najpiękniejsza domówka świata". Z uwagi na pandemię COVID-19 tradycyjną imprezę na polu w Kostrzynie nad Odrą zastąpiono festiwalem zorganizowanym w warszawskim studiu. Jest transmitowany bezpłatnie na żywo.

Przez trzy festiwalowe dni odbędzie się 30 koncertów na żywo oraz 10 spotkań z zaproszonymi gośćmi w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Będzie można je obejrzeć za pośrednictwem kilku kanałów internetowych oraz dwóch serwisów – w tym player.pl. 

Część osób jednak może brać udział w wydarzeniach na miejscu. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi - 150 osób, które wymieniają się rotacyjnie, wchodząc na kolejne koncerty. Każda osoba przebywająca w studiu musi mieć założoną maseczkę - zarówno uczestnicy, jak i obsługa.

Jak zaznaczyła reporterka TVN24 Małgorzata Mielcarek, która była na miejscu, atmosfera w studiu bardzo przypomina tę z pola namiotowego. Jej słowa potwierdzają uczestnicy.

- Nie wyobrażam sobie roku bez Woodstocku [do 2018 roku festiwal nosił nazwę Przystanek Woodstock – przyp. red.]. Dla tej energii, mimo że w trochę innym stylu, warto tu być – mówił jeden z przebywających w studiu.

Kto wystąpi?

Podczas koncertu otwarcia w czwartek wystąpiła Majka Jeżowska. Kolejny na scenie pojawił się Jelonek. Przez trzy festiwalowe dni na "Najpiękniejszej domówce świata" wystąpią m.in. zespoły: Raz Dwa,Trzy, Kwiat Jabłoni, Big Cyc, Łydka Grubasa, Pull The Wire, Przybył, Happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Enej, Nocny Kochanek, Acid Drinkers, Farben Lehre, BOKKA, Hunter, Sidney Polak, Poparzeni Kawą Trzy, Bethel, Elektryczne Gitary, Dr Misio, a także Urszula, Renata Przemyk czy Ania Rusowicz.

HARMONOGRAM INTERNETOWYCH KONCERTÓW LIVE >>>

Tradycyjnie zaplanowano też spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku wezmą w nich udział między innymi Ewa Ewart, Janusz Gajos, bracia Sekielscy, Andrzej Mleczko, Wojciech Mann, Majka Jeżowska, Joanna Kulig oraz twórcy #byckobietaontour - cyklu spotkań motywacyjnych - Marta Klepka, Dorota Wellman i Andrzej Depko.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja była zaplanowana na 30 lipca - 1 sierpnia 2020 r. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Autor:dg/ran

Źródło: TVN24, tvnwarszawa.pl