Polska

Papierosy za dwa miliony w rękach CBŚ

Polska

Aktualizacja:
podlaska policjaZarekwirowano ponad 230 tys. paczek papierosów

Ponad 210 tys. paczek nielegalnych papierosów trafiło w ręce funkcjonariuszy CBŚ i i Izby Celnej. Wartość przejętego w pobliżu polsko-litewskiej granicy towaru wyceniono na ponad 1,7 mln złotych.

Litewskiego tira zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego razem z celnikami z Budziska. 41-letni kierowca, obywatel Litwy twierdził, że wiezie do Czech transport papierowych ręczników. Pojazd został prześwietlony promieniami RTG. Obraz na monitorze urządzenia wskazał, że w środku może znajdować się kontrabanda.

Pies wykrył przemycany towar

Potwierdził to również użyty na miejscu służbowy pies celników, który natychmiast wskazał ustawione w naczepie palety z kartonami. Szczegółowa kontrola wykazała, że było tam blisko 210 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Grozi mu 5 lat więzienia

Kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań, a nielegalne wyroby tytoniowe do magazynu urzędu celnego. Zabezpieczona została również służąca do przemytu ciężarówka. Wartość rynkowa nielegalnego towaru wstępnie została oszacowana na kwotę blisko 1,7 miliona złotych. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego ustalają teraz czy zatrzymany mężczyzna był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej oraz skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Za przemyt dużej ilości papierosów grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: podlaska policja

Pozostałe wiadomości