TVN24 | Polska

Ożary. Wybuch w domu jednorodzinnym. Są ranni, jedna osoba nie żyje

TVN24 | Polska

Autor:
tam
Źródło:
TVN24
Wybuch w domu w miejscowości Ożary. Jedna osoba nie żyje
Wybuch w domu w miejscowości Ożary. Jedna osoba nie żyjeTVN24
wideo 2/3
TVN24Wybuch w domu w miejscowości Ożary. Jedna osoba nie żyje

Wybuch w domu jednorodzinnym w miejscowości Ożary na Dolnym Śląsku. Jak informuje straż pożarna, w budynku przebywały cztery osoby, a dwie z nich - po eksplozji - trafiły do szpitali. Jak przekazała Monika Kowalska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, po przewiezieniu do placówki zmarła 80-letnia kobieta. Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja.

Strażacy zgłoszenie o zdarzeniu dostali w piątek przed godziną 7. Jak mówi Mirosław Gomółka ze straży pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, z informacji przekazanej służbom wynikało, że w miejscowości Ożary pali się budynek. Gdy strażacy przybyli na miejsce okazało się, że w domu doszło do wybuchu. W środku znajdowały się cztery osoby. Trzem udało się wydostać z domu.

Ożary. Wybuch w domu jednorodzinnymPiotr Kramnik

Dwie osoby trafiły do szpitali, jedna z nich zmarła

- Jedna osoba została znaleziona w rumowisku przez osoby postronne. Najpierw pomógł jej emerytowany strażak, który mieszka w pobliżu i trzech policjantów. Później do ewakuacji włączyli się też strażacy, którzy pojawili się na miejscu. Osoba ta została przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego - relacjonował Gomółka na antenie TVN24 po godzinie 9.

Pomoc medyczna została udzielona czterem osobom, dwie z nich trafiły do szpitali. Jedna - 80-letnia kobieta - wymagała transportu przy użyciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowani, jak mówi strażak, są przytomni.

Przed godziną 10 Monika Kowalska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przekazała, że 80-latka zmarła po przewiezieniu do placówki.

Dom po wybuchu w miejscowości OżaryTelewizja Kłodzka

Straż: 80 proc. budynku uległo zawaleniu

Jak relacjonuje Gomółka, po eksplozji 80 proc. budynku uległo zawaleniu. - Poszkodowani twierdzą, że pod gruzami nikogo nie ma. Na miejsce jedzie jednak grupa poszukiwawcza, która przeszuka rumowisko - podkreślił strażak.

Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja. Jednak z pierwszych informacji wynika, że w budynku najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem.

Ożary. Wybuch w domu jednorodzinnymPiotr Kramnik
Ożary. W wybuchu zginęła jedna osobaTVN24 Wrocław/ Marcin Walczak
Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Telewizja Kłodzka

Pozostałe wiadomości