Olejniczak: Ratyfikacja albo wybory

Olejniczak: albo ratyfikacja, albo wybory
Olejniczak: albo ratyfikacja, albo wybory
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
- Jeśli okaże się, że ten parlament jest niezdolny do przyjęcia Traktatu Lizbońskiego, to powinno to oznaczać, że ten parlament powinien przestać funkcjonować – stwierdził Wojciech Olejniczak (LiD). Przeciw ratyfikacji ustawy w obecnym kształcie jest PiS.

- Apeluję do posłów PO, aby nie szli drogą PiSu - drogą konfrontacji. Przetnijmy to szybko, głosując na sali sejmowej, bo obserwuję, że politycy PO liczą, że PiS będzie się wykrwawiał - podsumował lider SLD.

Zdaniem Olejniczaka, jest jednak jeszcze możliwe, by Sejm na obecnym posiedzeniu przyjął projekt uchwały wyrażającej zgodę na ratyfikację, o ile posłowie "trzymaliby się logiki".

- Ustawa jest dwuzdaniowa. PiS może zgłosić poprawki przy drugim czytaniu. Poprawki trafią do komisji i będą opiniowane. Mam nadzieję, że też bez zbędnej zwłoki. Trafią do Sejmu na trzecie czytanie (głosowanie). Jeżeli trzymalibyśmy się logiki, to może to być w ciągu kilku dni - mówił Olejniczak na konferencji prasowej w Sejmie.

Źródło: TVN, PAP, "Polska"

Czytaj także: