Na koniec język włoski. Zobacz arkusze maturalne i odpowiedzi

Aktualizacja:
tvn24Ostatniego dnia na maturze język włoski

Wtorek był ostatnim dniem pisemnych matur. Abiturienci zdawali egzaminy z języka włoskiego, jednego z najrzadziej wybieranych języków na maturze. Publikujemy arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Język włoski jest najrzadziej wybieranych językiem obcym na maturze. Chęć zdawania włoskiego zadeklarowało w tym roku 713 abiturientów, czyli mniej niż jeden procent tegorocznych maturzystów.

Od godziny 9.00 maturzyści zdawali egzamin na poziomie podstawowym, a o godzinie 14.00 rozpoczął się test na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 265 abiturientów.

Partner akcji TVN24.pl "Sprawdź, czy zdasz"

Egzamin na poziomie podstawowym trwał 120 minut, na rozszerzonym - 190 minut.

ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - POZIOM PODSTAWOWY

ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - TRANSKRYPCJA POZIOM PODSTAWOWY

EGZAMIN Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - POZIOM PODSTAWOWY, ODPOWIEDZI

ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY, CZ. 1 ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY, CZ. 2 ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - TRANSKRYPCJA POZIOM ROZSZERZONY EGZAMIN Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY, ODPOWIEDZI, CZ. 1

EGZAMIN Z JĘZYKA WŁOSKIEGO - POZIOM ROZSZERZONY, ODPOWIEDZI, CZ. 2

WSZYSTKO O MATURACH 2013 - RAPORT

Odpowiedzi do testów maturalnych z języka włoskiego przygotowali lektorzy ze Szkoły Języka Włoskiego PRESTO (http://www.wloskipresto.com/).

Sprawdź, czy zdasz

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Maturalna sesja egzaminacyjna rozpoczęła się 7 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przystąpiło do niego ponad 365 tys. maturzystów.

Autor: mn/tr,ja/iga/k / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości