TVN24 | Polska

Międzyzdroje. Nastolatek zniknął pod wodą. Łańcuch życia, akcja ratowników i śmigłowiec LPR na plaży

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/adso
Źródło:
TVN24
Akcja ratunkowa w MiędzyzdrojachTomasz Krawczyk/spolecznoscmiedzyzdroje.pl
wideo 2/2
Tomasz Krawczyk/spolecznoscmiedzyzdroje.plAkcja ratunkowa w Międzyzdrojach

W Międzyzdrojach na niestrzeżonej plaży w poniedziałkowe popołudnie zaginął 16-latek. Rozpoczęły się poszukiwania w wodzie. Udało się go odnaleźć i wyciągnąć na brzeg. Według informacji TVN24, reanimacja trwała kilkadziesiąt minut. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nastolatek został przetransportowany do szpitala.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak wynika z ustaleń TVN24 w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, około godziny 18 w poniedziałek na niestrzeżonej plaży w Międzyzdrojach (woj. zachodniopomorskie) wyłowiono z morza dziecko. 16-letni chłopiec przebywał pod wodą prawdopodobnie około 30 minut.

Po kilkudziesięciu minutach reanimacji, około godziny 19, u chłopca wznowione zostały czynności życiowe - przekazała przedstawicielka WSPR w Szczecinie.

W trakcie akcji na plaży wylądował helikopter LPR, który następnie przetransportował nastolatka do szpitala w Szczecinie.

Akcja ratunkowa w MiędzyzdrojachTomasz Krawczyk/spolecznoscmiedzyzdroje.pl

Nagranie z akcji ratunkowej

Przebieg akcji ratunkowej zarejestrował i udostępnił w mediach społecznościowych Tomasz Krawczyk z serwisu Społeczność Międzyzdroje. Jak wynika z jego relacji, cała akcja ratowników trwała około godziny.

Zarejestrował on, jak przebywający na plaży ludzie utworzyli łańcuch życia, by pomóc w ratowaniu dziecka. Według jego relacji chłopiec miał się odnaleźć około 60 metrów od brzegu.

Na nagraniu widać, że na plaży ląduje helikopter pogotowia, który później transportuje nastolatka do szpitala.

GoogleMaps

Autor:mjz/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Krawczyk/spolecznoscmiedzyzdroje.pl