TVN24 | Polska

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju. Wśród artystów polski raper L.U.C.

TVN24 | Polska

Autor:
pp/dap
Źródło:
tvn24.pl
LUCFILMSSpecjalny koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju. Wśród artystów polski raper L.U.C

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju odbędzie się dziś wirtualny koncert "Hip Hop 4 Peace" pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W koncercie udział wezmą artyści z 25 państw świata. Wśród nich jest polski raper Łukasz L.U.C. Rostkowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Międzynarodowy Dzień Pokoju to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest obchodzone corocznie 21 września. Z tej okazji pod patronatem organizacji odbędzie się wirtualny koncert "Hip Hop 4 Peace", w którym udział wezmą artyści z 25 państw świata. Wśród nich jest polski raper Łukasz L.U.C. Rostkowski.

"L.U.C. otrzymał zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym koncercie. Artysta, który wraz z Rebel Babel Ensemble od 4 lat gra dla pokoju i dialogu między kulturami i narodami przygotował specjalny video-performence w klimacie dokumentalnego projektu muzycznego 39/89 Zrozumieć Polskę. Wybitni polscy i nowojorscy Dj'e (Dj Eprom, Dj Decks, Rob Swift, Dj Riz, Dilly Rowe) zaskreczowali oryginalnymi przemówieniami laureatów pokojowej nagrody Nobla - m.in. Martina Luthera Kinga czy Malali Yousafzai. Towarzyszą im orkiestry z San Francisco, Krakowa, Gdańska, Wrocławia oraz m.in nagrodzona Grammy orkiestra - Hot 8 Brass Band z Nowego Orleanu. Artyści wspólnie nakręcili międzykontynentalny koncert oparty na kultowych fragmentach hip-hopowych produkcji lat 90-tych zaaranżowanych na Big Bandy" - czytamy w opisie fragmentu koncertu, który został przygotowany przez polskiego rapera.

L.U.C przygotował fragment koncertu wraz z muzykami zespołu Rebel Babel EnsembleLUC FILMS

"To ważny projekt w aspekcie ostatnich wydarzeń w USA na Bliskim Wschodzie, na Białorusi i nie tylko"

"Jutro ważny dzień. Przez ostatnie 60 dni i nocy pracowaliśmy z muzykami z Europy i USA oraz nowojorskim Muzeum Hip Hopu @uhhmuseum nad międzynarodowym pokojowym koncertem. To ważny projekt w aspekcie ostatnich wydarzeń w USA na Bliskim Wschodzie, na Białorusi i nie tylko. Choć temat pokoju nie jest dziś 'fancy' myślę, że nasze pokolenia mają obowiązek pamiętać do czego prowadzą polaryzacje i wojny. Pokój jak wolność i miłość doceniamy zwykle dopiero po stracie" - napisał w niedzielę na profilu w mediach społecznościowych L.U.C.

Facebook

Premiera całego koncertu odbędzie się dziś o 19 czasu nowojorskiego (godzina 1 w nocy we wtorek w Polsce) na kanałach społecznościowych Universal Hip Hop Museum.

Autor:pp/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: LUCFILMS

Pozostałe wiadomości