Minister o fundamentalnej "zasadzie DDM": to prawdziwy oręż w walce z epidemią

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Minister zdrowia: fundamentalna zasada to DDM - dystans, dezynfekcja, maseczki
Minister zdrowia: fundamentalna zasada to DDM - dystans, dezynfekcja, maseczkiTVN24
wideo 2/21
TVN24Minister zdrowia: fundamentalna zasada to DDM - dystans, dezynfekcja, maseczki

Trzeba przyswoić podstawową zasadę: DDM - powiedział na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Tłumaczył, że chodzi o dystans, dezynfekcję i maseczki. - Wszystkie modele symulacyjne, bardzo zaawansowane analizy, wskazują, że jest to w skali społecznej bardzo ważny element utrzymania pod kontrolą pandemii - podkreślił.

Minister Niedzielski podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej, że fundamentem w walce z koronawirusem są działania prewencyjne. - Chodzi mi tutaj o zachowanie, a przede wszystkim przyswojenie podstawowej zasady DDM - powiedział. Wyjaśnił, że DDM to akronim słów: dezynfekcja, dystans i maseczki.

Zdaniem ministra, to prawdziwy oręż w walce z epidemią. - Wszystkie modele symulacyjne, bardzo zaawansowane analizy, wskazują, że jest to w skali społecznej bardzo ważny element utrzymania pod kontrolą pandemii. Bo te działania, które tutaj proponujemy, mają jeden cel - utrzymanie pandemii pod kontrolą - powiedział Niedzielski.

Niedzielski apeluje: im więcej osób zaszczepi się na grypę, tym mniejsze ryzyko

Jak dodał, drugim elementem z zakresu działań prewencyjnych są szczepienia przeciwko grypie. - Mamy okres nakładania się zachorowań. Im więcej osób się zaszczepi, tym mniejsze jest ryzyko nakładania się objawów, czy po prostu występowania grypy - ocenił minister zdrowia.

Zapewnił, że rząd będzie starał się zrobić wszystko, żeby liczba szczepionek dostępna dla Polski była jak największa. - W tej chwili mamy potwierdzoną gotowość do dostawy blisko 1,8 miliona szczepionek, pracujemy nad kolejnymi. Tak naprawdę mamy bardzo realną perspektywę na kolejne 200 tysięcy tak, żeby dobić do liczby dwóch milionów - powiedział Niedzielski.

Poinformował też, że pierwsze szczepionki są już w hurtowniach i pod koniec września na pewno wejdą do dystrybucji. - I tutaj jest bardzo ważne, żebyśmy rzeczywiście taką prewencyjną postawę zachowywali i dokonywali zaszczepień - zaznaczył minister zdrowia.

Minister zdrowia przedstawił strategię na jesień

Minister zdrowia na czwartkowej konferencji prasowej przedstawił "strategię postępowania w walce z pandemią na jesień".

"Zmieniamy charakter reagowania". Minister zdrowia o strategii na jesień
"Zmieniamy charakter reagowania". Minister zdrowia o strategii na jesień TVN24

- Zmieniamy charakter naszego reagowania, zmieniamy charakter podejścia. Odchodzimy od takich środków, które są stosowane w ujęciu ogólnokrajowym, do środków, które są dedykowane w danym regionie, dostosowane do skali zjawiska, do skali pojawiania się koronawirusa. To jest bardzo ważna zmiana - mówił.

Czytaj więcej: Minister zdrowia o strategii na jesień

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości