TVN24 | Polska

"Radny nie zdawał sobie sprawy, że jest zakażony. Teraz w urzędzie nie ma ani burmistrza, ani wiceburmistrza"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/tr
Źródło:
PAP
MZ: 262 potwierdzone przypadki zakażeń 9 lipca, 9 osób zmarłoTVN24
wideo 2/4
TVN24MZ: 262 potwierdzone przypadki zakażeń 9 lipca, 9 osób zmarło

Ponad 120 osób, głównie urzędników i radnych z rodzinami, odizolowano w związku z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Podczas sesji absolutoryjnej miasta i gminy Sulejów w obradach uczestniczył radny, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Burmistrz Sulejowa, jego zastępca, szefowie wydziałów, niektórzy inni wyżsi rangą pracownicy urzędu miasta i gminy, są poddani kwarantannie w związku z potwierdzeniem wykrycia koronawirusa u jednego z radnych, który uczestniczył w ubiegłym tygodniu w sesji absolutoryjnej. Takie obrady - jak mówią urzędnicy - to zawsze wyższa niż zwykle frekwencja samorządowców i przedstawicieli miasta i gminy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W kwarantannie razem z rodzinami może przebywać ponad sto, a nawet sto dwadzieścia osób, głównie radni i urzędnicy z rodzinami - powiedział w czwartek burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, którego również poddano kwarantannie.

- Wyniki dopiero spływają. Sam jestem w kwarantannie, mają mnie zbadać dopiero w piątek – powiedział Wojciech Ostrowski. Zapewnił, że organizacja II tury niedzielnych wyborów prezydenckich nie jest zagrożona. - Ci urzędnicy pracujący bezpośrednio przy wyborach mają wyniki negatywne, są zdrowi - zapewnił burmistrz i dodał, że sulejowski urząd jest zamknięty dla mieszkańców. Obsługiwani są wyłącznie ci, którzy mają do załatwienia sprawy związane z wyborami. To wszystko, jak zapewnił Ostrowski, przy zachowaniu wymogów sanitarnych.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

"Radny nie zdawał sobie sprawy, że jest zakażony. Teraz w urzędzie nie ma ani burmistrza, ani wiceburmistrza"

W gminie i mieście Sulejów (Łódzkie) mieszka około 16 tysięcy osób. Uprawnionych do głosowania w niedzielnej II turze wyborów prezydenckich jest niewiele ponad 13 tysięcy mieszkańców.

Koronawirusem zakażony jest sulejowski radny, który jak większość samorządowców był na sesji absolutoryjnej we wtorek w ubiegłym tygodniu - relacjonował burmistrz Sulejowa. - Ten radny nie zdawał sobie sprawy, że jest zakażony koronawirusem. Teraz w urzędzie nie ma ani burmistrza, ani wiceburmistrza, wszystkich kierowników, oprócz skarbnika. Została kadra najniższego szczebla. Odizolowani są wszyscy radni, połowa sołtysów. Wszyscy z rodzinami - powiedział burmistrz Sulejowa.

- Jak się okaże, że ani jedna osoba się nie zaraziła, to ja przyjmuję odznaczenie, bo to oznaczałoby, że środki bezpieczeństwa podjęte na sesji były idealne. Zarażony radny czuje się dobrze. Jest w domowej kwarantannie, martwi się tylko o rodzinę, która przebywa, co prawda oddzielona, ale w tym samym budynku. Wszyscy musimy to jakoś znieść - podsumował burmistrz Sulejowa.

Autor:asty/tr

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: