Premier do ozdrowieńców: stając się dawcami krwi i osocza, stajecie się dawcami życia

TVN24 | Polska

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Premier apeluje do ozdrowieńców: oddawajcie krew i osoczeRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice
wideo 2/4
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa KatowicePremier apeluje do ozdrowieńców: oddawajcie krew i osocze

Dzisiaj potrzebujemy ludzkiej, prostej, zwykłej solidarności. Tę solidarność pokazują wszyscy ozdrowieńcy, którzy mogą oddać swoją krew. Mam wielką prośbę - oddawajcie krew i osocze, pomóżcie ocalić czyjeś życie - zaapelował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w nagraniu opublikowanym na Facebooku podkreślił, że jesienna fala koronawirusa uderzyła mocniej niż przewidywały to jakiekolwiek scenariusze. Zwrócił uwagę, że z COVID-19 zmaga się cały świat.

- Przed nami listopad, być może najtrudniejszy miesiąc w walce z epidemią. Dlatego dzisiaj potrzebujemy solidarności, ludzkiej, prostej, zwykłej solidarności. Tę solidarność pokazują wszyscy ozdrowieńcy, którzy mogą oddawać krew i oddają swoją krew, bo dopóki nie zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka, jest to jedna z metod, które spowalniają chorobę, a więc być może ratują ludzie życie - powiedział premier.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Stając się dawcami krwi, dawcami osocza, stajecie się dawcami życia"

Zwrócił się z apelem do wszystkich ozdrowieńców razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. - Chciałbym zaapelować do wszystkich ozdrowieńców. Jeżeli możecie oddać krew, to oddajcie ją. Stając się dawcami krwi, dawcami osocza, stajecie się dawcami życia - powiedział Morawiecki.

Resort zdrowia w sobotę przekazał informację o 27 tysiącach i 875 nowych zakażeniach koronawirusem. To największa liczba nowych przypadków od początku epidemii. Ministerstwo poinformowało, że zmarło 349 chorych. Od początku epidemii w Polsce zachorowało ponad 500 tysięcy osób.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice

Tagi:
Raporty: