Ministerstwo Zdrowia: zmarło sześć osób, 117 nowych przypadków zakażenia

TVN24 | Polska

Autor:
mjz
Źródło:
TVN24
Koronawirus w Polsce - 3383 osoby zakażone, zmarło 71TVN24
wideo 2/36
TVN24Koronawirus w Polsce - 3383 osoby zakażone, zmarło 71

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed godziną 23 o 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci sześciu osób. Łącznie tego dnia potwierdzono 437 infekcji i śmierć 14 pacjentów. Większość miała choroby współistniejące. W sumie do tej pory w Polsce zdiagnozowano 3383 przypadki, a 71 osób zmarło.

Resort zdrowia przedstawił nowe dane na krótko przed godziną 23.

"Mamy 117 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego,12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego" - podano na Twitterze.

"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu" - napisało MZ.

Jak dodano, "w sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3383/71 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)".

Dane z popołudnia

Wcześniejsze dane ministerstwa pojawiły się po godzinie 17.

"Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego" - napisano na Twitterze.

Nieco później statystyki uzupełniono o erratę. "Zabrakło 5 przypadków z woj. śląskiego" - poinformowano.

"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - przekazało MZ.

Jak dodano, "w sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3266/65 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)".

Dane sprzed południa

Wcześniejsze dane ministerstwo podało około godziny 10.

"Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego" - napisano w komunikacie.

"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące" - dodano.

"W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - poinformował resort.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia działa całodobowo

Autor:mjz

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: