TVN24 | Polska

Morawiecki: nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie nie odbyły się w planowanym terminie

TVN24 | Polska

Autor:
pqv
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Morawiecki: nie ma powodu, by wybory nie odbyły się w terminie
Morawiecki: nie ma powodu, by wybory nie odbyły się w terminieTVN24
wideo 2/21
TVN24Morawiecki: nie ma powodu, by wybory nie odbyły się w terminie

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego "nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie lub egzaminy maturalne nie odbyły się w planowanych terminach". Premier wyraził we wtorek przekonanie, że po Wielkanocy będzie możliwy powrót do pracy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Pytany na zdalnej konferencji prasowej, czy kolejne wprowadzane obostrzenia wpływają na datę wyborów prezydenckich, które są zaplanowane na 10 maja (ewentualna druga tura dwa tygodnie później), Morawiecki odpowiedział: "Nie, nie wpływają. Po to wdrażamy różnego typu obostrzenia, by po najbliższych paru tygodniach móc przedstawić sytuację taką, aby Polacy mogli wrócić do pracy".

Morawiecki: po Wielkanocy chcemy wrócić do "nowej normalności"

- Ja nie widzę powodu dzisiaj, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbywały. Oczywiście zachowanie dystansu, wszystkie przepisy, które będą obowiązywały, muszą być zachowane - dodał.

- Chcemy, żeby po Świętach Wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy. Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, egzaminy ósmoklasisty, żeby życie wróciło do pewnej "nowej normalności" - powiedział Morawiecki.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. "KORONAWIRUS. RAPORT">>> Dodał, że "pewnie nic nie będzie identycznie jak przed koronawirusem" i do czasu, gdy będzie dostępna szczepionka, "będziemy musieli się bardzo mocno wystrzegać takich zachowań, które wcześniej były naturalne".

Premier wyraził przekonanie, że nowe warunki sanitarne i dezynfekcja - przemywanie poręczy, uchwytów w środkach komunikacji publicznej i budynkach, przycisków w windach i w bankomatach przyniosą efekty i po Wielkanocy, wypadającej w tym roku 12 i 13 kwietnia, "będziemy mogli w nowych okolicznościach sanitarnych budzić się do normalnego życia zawodowego".

Zgromadzenia tylko do dwóch osób

We wtorek premier zapowiedział kolejne ograniczenia związane z epidemią COVID-19. Będą obowiązywały restrykcje w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami: drogi do pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego - poinformował szef rządu.

Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Autor:pqv

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości