TVN24 | Polska

Prezydent: Sytuacja jest zła

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
TVN24, PAP
Prezydent: prawdopodobnie możemy spodziewać się wprowadzenia restrykcji na obszarze całego krajuTVN24
wideo 2/21
TVN24Prezydent: prawdopodobnie możemy spodziewać się wprowadzenia restrykcji na obszarze całego kraju

Sytuacja rzeczywiście jest zła i zapanowanie nad nią dzisiaj ma znaczenie fundamentalne - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania przedstawicielami sił zbrojnych zaangażowanymi w walkę z pandemią.

RELACJA Z KONFERENCJI MINISTRA ZDROWIA >>>

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z przedstawicielami wojska zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19.

- Jestem bardzo dumny z państwa służby, z tych zadań, które zostały w czasie pandemii wykonane. (...) Niestety muszę też powiedzieć, że sytuacja w tej chwili się pogarsza, trzecia fala pandemii koronawirusa jest absolutnie ewidentna. Dziś ogłoszono 25 tysięcy zachorowań, więc ta liczba jest ogromna - powiedział prezydent.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Podkreślił, że z tym "wielkim zagrożeniem" musimy się zmierzyć w taki sposób, by system ochrony zdrowia wytrzymał "ten straszliwy napór pandemii, a w związku z tym i liczby osób hospitalizowanych".

- Wiadomo jest, że najważniejszym naszym zadaniem jest niedopuszczenie do sytuacji głęboko kryzysowej. Za sytuację głęboko kryzysową, za sytuację, w której tracimy kontrolę nad przebiegiem pandemii, uważam sytuację, w której nastąpi załamanie się systemu ochrony zdrowia – nie ma miejsc w szpitalach, nie ma gdzie przyjmować chorych, nie ma respiratorów - mówił.

"Sytuacja rzeczywiście jest zła"

Prezydent na spotkaniu, które miało miejsce jeszcze przed konferencją prasową ministra zdrowia, na której Adam Niedzielski ogłosił objęcie restrykcjami całego kraju, powiedział, że "prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia na obszarze całego kraju restrykcji". - Premier wraz z ministrem zdrowia mają w tej kwestii ogłosić komunikat - dodał.

- Sytuacja rzeczywiście jest zła i zapanowanie nad nią dzisiaj ma znaczenie fundamentalne - zaznaczył Andrzej Duda.

Tuż po godzinie 15 minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o rozszerzeniu obostrzeń na cały kraj.

Ponad 25 tysięcy nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 25 052 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też informację o śmierci 453 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Zajętych respiratorów dla chorych na COVID-19 jest już ponad 73 procent. Dzisiejszy bilans nowych, potwierdzonych zakażeń jest siódmym najwyższym wynikiem od początku epidemii w Polsce.

Autor:js/kg

Źródło: TVN24, PAP

Tagi:
Raporty: