W szpitalu we Wrocławiu zmarł pacjent zakażony koronawirusem. "Miał choroby współistniejące"

Aktualizacja:
Autor:
js,ads/pm,adso
Źródło:
tvn24.pl, TVN24
Rzeczniczka szpitala we Wrocławiu: stan pacjenta cały czas się pogarszał
Rzeczniczka szpitala we Wrocławiu: stan pacjenta cały czas się pogarszałTVN24
wideo 2/23
TVN24Rzecznik ministra zdrowia o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To 73-letni mężczyzna, który przebywał w ciężkim stanie w szpitalu we Wrocławiu. Jak informuje resort zdrowia, mężczyzna "miał choroby współistniejące".

Czytaj raport tvn24.pl: Koronawirus się rozprzestrzenia

W piątek po godzinie 21 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 73-latka z Wrocławia. Resort zaznaczył, że mężczyzna "miał choroby współistniejące".

Urszula Małecka, rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przekazała w rozmowie z TVN24, że mężczyzna trafił do szpitala w ubiegły piątek. - Od początku był w poważnym stanie. Ten stan cały czas się pogarszał - mówiła.

Poinformowała też, że "w szpitalu jest kobieta z dalszej rodziny pacjenta, która również jest w grupie ryzyka". - Ona jest w o wiele lepszym stanie, stabilnym - przekazała rzeczniczka. Dodała, że dwie młodsze osoby "z grona tego pacjenta" są objęte kwarantanną domową.

Kolejny zakażeni - cztery przypadki w Warszawie

Łącznie w piątek ministerstwo zdrowia poinformowało o 17 nowych, potwierdzonych zakażeniach.

W piątek przed godziną 17 resort zdrowia przekazał informację o czterech przypadkach. Najnowsze pozytywne wyniki testów laboratoryjnych dotyczyły osób z Warszawy.

Przed godz. 11 w piątek ministerstwo zdrowia potwierdziło trzy przypadki zakażenia koronawirusem. To osoby z województw: śląskiego (Zawiercie), podkarpackiego (Nisko) i wielkopolskiego (Poznań). 

Rano resort informował o 10 przypadkach. Chodziło o dwie osoby z województwa zachodniopomorskiego (Szczecin) i jedną z mazowieckiego (Warszawa), a także dwie z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jedną z woj. lubelskiego (Lublin), jedną osobę z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i trzy osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

W czwartek w Poznaniu zmarła jedna z zakażonych: 57-latka, która cierpiała też na inne schorzenia.

"KORONAWIRUS. RAPORT" - EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Infolinia

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Autor:js,ads/pm,adso

Źródło: tvn24.pl, TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości