Kto kieruje medialną lokomotywę na najwłaściwsze – z punktu widzenia przyszłego dziennikarstwa – tory? Na takie pytanie kilka tysięcy studentów dziennikarstwa z uczelni w całej Polsce odpowiadało już po raz drugi. Wyniki ich głosowania pokazują, co w polskich mediach uznają za najbardziej wartościowe.
Laureaci nagród MediaTory 2008:
Bogdan Rymanowski (TVN) – auTORytetSzymon Hołownia (Newsweek) – NawigaTORWojciech Jagielski (Gazeta Wyborcza) – TORpedaEwa Stankiewicz i Anna Ferens (TVN) Trzech kumpli – detonaTORWojciech Cejrowski (TVP, TVN Style, Radiowa Trójka) – akumulaTORKontakt TVN24 (tvn24.pl i TVN24) – promoTORPaweł Reszka i Michał Majewski (Dziennik) Wojna polsko-polska o tarczę antyrakietową – prowokaTORWspólna transmisja WOŚP w TVP i TVN – inicjaTORAkcja Gazety Wyborczej Umierać po ludzku – reformaTOR
Kto walczył
Wybór laureatów nie był prosty - studenci w 9 kategoriach wskazali aż 45 nominacji.
Niektóre pojedynki zapowiadały się szczególnie ciekawie. I tak, w szranki stanęli między innymi Hanna i Tomasz Lis, którzy rywalizowali o tytuł największego prowokatora mediów. Adepci dziennikarstwa wybierali też, który reporter najlepiej udowadnia, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać – w kategorii TORpeda nominowani zostali między innymi Wojciech Jagielski z „Gazety Wyborczej”, Maciej Mazur z TVN i Konrad Piasecki z RMF FM.
„To dla nich wykonują swoją pracę”
Organizatorzy plebiscytu, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, podkreślali, że MediaTory to wyjątkowy konkurs. – Te nagrody nie są przyznawane przez kilku czy kilkunastu fachowców. W naszym plebiscycie jury to studenci dziennimkarstwa, a więc grupa bardzo liczna i krytyczna – mówi Marcin Sikorski, jeden z organizatorów.
- Nominowani dziennikarze często podkreślają, że dzięki temu te nagrody to dla nich wyjątkowe wyróżnienie, bo przyznają je ludzie, dla których wykonują swoją pracę - zaznaczył Sikorski.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24