TVN24 | Polska

Żona wiceministra cyfryzacji w jednoosobowym zarządzie Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu

TVN24 | Polska

Autor:
momo/kab
Źródło:
tvn24.pl Onet
Opozycja żąda dymisji Andruszkiewicza. Działania prokuratury "świadczą, że parasol ochronny istniał" (wideo archiwalne)
Opozycja żąda dymisji Andruszkiewicza. Działania prokuratury "świadczą, że parasol ochronny istniał" (wideo archiwalne)Martyna Olkowicz | Fakty po południu
wideo 2/20
Martyna Olkowicz | Fakty po południuOpozycja żąda dymisji Andruszkiewicza. Działania prokuratury "świadczą, że parasol ochronny istniał" (wideo archiwalne)

Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza, została nowym prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu - poinformowały władze instytucji na oficjalnej stronie internetowej.

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała w 2019 roku. Jak czytamy w statucie instytucji, jej celem jest "niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, uwrażliwianie na ich los, aktywizowanie i wspomaganie w rozwoju społeczności lokalnych, podejmowanie działań na rzecz dobra publicznego". Jej fundatorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu - spółka akcyjna Skarbu Państwa wspierająca restrukturyzację polskich przedsiębiorstw.

OGLĄDA TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Żona ministra w zarządzie fundacji

Do tej pory na czele fundacji stała Agnieszka Wasilewska. W piątek na oficjalnej stronie instytucji w zakładce "Zarząd" pojawiło się zdjęcie żony ministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. Jak wynika z opisu, Kamila Andruszkiewicz pełni obecnie funkcję prezesa fundacji.

- Nie podejmowałem decyzji w sprawie tej nominacji. Nawet o niej nie wiedziałem - mówi Onetowi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, któremu podlega Agencja Rozwoju Przemysłu. Jak dodaje w rozmowie z portalem, "instytucje podległe PFR mają dużą autonomię".

Jak wynika ze sprawozdania finansowego fundacji, w 2019 roku wynagrodzenie członków Zarządu i innych organów wyniosło 175 375,66 złotych.

Kamila Andruszkiewicz nowym prezesem zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłufundacja.arp.pl

Andruszkiewiczowie pobrali się w listopadzie zeszłego roku. Jak podaje Onet, żona wiceminstra cyfryzacji jest absolwentką filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Adam Andruszkiewicz od 2015 roku zasiada w ławach sejmowych. Wcześniej działał w skrajnie prawicowych organizacjach, był między innymi prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Od 2018 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Na to stanowisko powołał go premier Mateusz Morawiecki. 

CZYTAJ WIĘCEJ: KIM JEST ADAM ANDRUSZKIEWICZ >>>

Autor:momo/kab

Źródło: tvn24.pl Onet

Pozostałe wiadomości