Polska

"Nie dopuszczam, żebym znalazł się na  listach PSL". Kozłowski odchodzi z Kukiz’15

Polska

[object Object]
Jerzy Kozłowski odchodzi z Kukiz'15tvn24
wideo 2/35

Uprzejmie informuję, że dziś złożyłem rezygnację z funkcji prezesa 36. Oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15 oraz z członkostwa w tym Stowarzyszeniu. Dziękuję wszystkim za współpracę - napisał w środę na Facebooku wiceszef klubu Kukiz'15 Jerzy Kozłowski.

Jerzy Kozłowski kilkukrotnie zapowiadał, że zrezygnuje z udziału w ruchu stworzonym przez Pawła Kukiza, gdy ten porozumie się w sprawie startu w wyborach z Polskim Stronnictwem Ludowym.

"Nie dopuszczam, żebym znalazł się na listach PSL"

- Pierwszy dzień, kiedy Paweł Kukiz ogłosi oficjalnie w komunikacie dla mediów, że Kukiz'15 startuje z list PSL, to będzie mój ostatni dzień w tym ugrupowaniu - powiedział Kozłowski w poniedziałek.

"Moja decyzja startu z list PSL jest od początku na nie i jej nie zmienię. Absolutnie nie dopuszczam, żeby moja osoba znalazła się na listach PSL. To są dla mnie pryncypia i nie zamierzam tego zmieniać" - podkreślił.

Zapytany, jakie ma zarzuty wobec PSL, odpowiedział, że chodzi o afery, w których brali udział ludowcy. W tym kontekście wymienił między innymi umowę z Gazpromem na dostawę gazu na niekorzystnych - jego zdaniem - dla Polski warunkach, co jako minister gospodarki podpisywał ówczesny lider PSL i wicepremier Waldemar Pawlak.

Kozłowski w latach 80. należał do "Solidarności Walczącej". Działał też w Ruchu Obywatelskim na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jest przedsiębiorcą.

Dostał się do Sejmu z list Kukiz'15 w okręgu kaliskim zdobywając 10,5 tysiąca głosów. Zasiada między innymi w komisji zdrowia, komisji ustawodawczej, a także w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Wybory parlamentarne w PolsceMałgorzata Latos/PAP

Autor: asty//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości