Jak zachować się w czasie kryzysu i wojny. Poradnik RCB

Autor:
ads\mtom
Źródło:
tvn24.pl, RCB
Jak przygotować zapasy na wypadek kryzysu? Poradnik RCB
Jak przygotować zapasy na wypadek kryzysu? Poradnik RCBRCB
wideo 2/3
RCBJak przygotować zapasy na wypadek kryzysu? Poradnik RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało poradnik zatytułowany "Bądź gotowy!", w którym zebrano zestaw wskazówek dotyczących tego, jak zachować się w razie kryzysu lub wojny i jak przygotować się na taką sytuację.

Poradnik RCB jest podzielony na dwie główne części. Pierwsza dotyczy przygotowań i pozyskiwania informacji o ewentualnym kryzysie. Z poradnika możemy się między innymi dowiedzieć, jak wyglądają i brzmią alerty ostrzegawcze i jak powinniśmy się wobec nich zachować.

Przeczytamy też o tym, gdzie powinniśmy schronić się w razie zagrożenia, jakie zapasy powinniśmy zgromadzić, co powinno znaleźć się w plecaku ewakuacyjnym i jak powinniśmy zachować się w razie ewentualnej ewakuacji. Znajdziemy też porady, jak przygotować się na przerwę w dostępie do prądu i wody.

CZYTAJ PORADNIK "BĄDŹ GOTOWY!"

Druga część poradnika dotyczy działań już w czasie zagrożenia. Autorzy radzą, co powinniśmy zrobić, gdy usłyszymy wybuchy lub strzały z broni palnej i jak powinniśmy zachować się podczas ataku z różnego rodzaju broni. W poradniku znalazły się też wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

RCB przygotowało też film instruktażowy, w którym eksperci tłumaczą i pokazują, jakie zapasy przygotować na wypadek kryzysu i co spakować do awaryjnego plecaka ewakuacyjnego.

Autor:ads\mtom

Źródło: tvn24.pl, RCB

Pozostałe wiadomości