"Ja bym chciał tak płakać po każdych wyborach, jak po tych"

Polska

Grzegorz Schetyna w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego"tvn24
wideo 2/35

- Wolałbym, żeby był jeden kandydat, wtedy sprawa w Gdańsku czy w Kielcach rozstrzygnęłaby się w pierwszej turze - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl lider PO Grzegorz Schetyna. Pytany, czy Platforma Obywatelska odniosła w drugiej turze wyborów samorządowych "sukces przez łzy", odpowiedział: - Ja bym chciał tak płakać po każdych wyborach, jak po tych.

- Przyjmuję te wyniki jako wyzwanie - mówił Grzegorz Schetyna, odnosząc się do drugiej tury wyborów samorządowych, która odbyła się w niedzielę. Polacy wybierali 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

ZOBACZ WYNIKI DRUGIEJ TURY WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH >

"Marzę o takim płaczu i o takich wynikach"

Lider PO był pytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o wyniki wyborów w Gdańsku i Kielcach, gdzie w pierwszej turze kandydaci Koalicji Obywatelskiej przegrali, a Platforma Obywatelska poparła kandydatów startujących z własnych komitetów.

- Wolałbym, żeby był jeden kandydat, wtedy sprawa w Gdańsku czy w Kielcach rozstrzygnęłaby się w pierwszej turze - przyznał.

- Powiedziałem: tak, niech to będą kampanie równolegle, kto zostanie w drugiej turze, tego popieramy. I tak było z (Bogdanem - red.) Wentą i (Pawłem - red.) Adamowiczem - wskazywał lider PO. Dodał także, że jego zdaniem wygrali oni drugą turę w "bardzo dobrym stylu" i zapewnił, że bardzo się z tego cieszy.

Pytany, czy jest to jego zdaniem sukces przez łzy, odpowiedział: - Ja bym chciał tak płakać po każdych wyborach, jak po tych.

- Marzę o takim płaczu i o takich wynikach - podsumował.

Kampania Trzaskowskiego

Schetyna podkreślił, że jest "jest pod wrażeniem" kampanii Rafała Trzaskowskiego.

- Widziałem, jak go porównywano, do kogo go porównywano, jak mu życzono porażki - mówił Schetyna. W jego ocenie Trzaskowski "bardzo twardo walczył".

Podkreślał także, że "jest w polityce dlatego, że chce budować coś konkretnego". - Dzisiaj to jest partia polityczna, front, który ma wygrać z PiS-em - wyjaśnił.

- Trzaskowski zrobił to w bardo dobry sposób, bardzo w tym pomógł - wskazał.

"To jest projekt, o którym bardzo poważnie i intensywnie trzeba myśleć"

- Myślę o tym i rozmawiam, bo widzę, że takie są oczekiwania skuteczności następnych kroków - mówił Schetyna, odpowiadając na pytanie, czy przed wyborami parlamentarnymi może dojść do połączenia Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną lub Inicjatywą Polska.

- Chcemy pokazać Polakom: tak, idziemy w dobrą stronę, jesteśmy razem, chcemy to integrować - mówił, ale - jak podkreślał - "to musi wynikać z woli obu ugrupowań". 
Pytany, czy przed wyborami parlamentarnymi Platforma Obywatelska może pojawić się pod nowym szyldem, odpowiedział, że "to też jest temat do rozmowy".

- Ja niczego nie zamykam - podkreślił. - To jest projekt, o którym bardzo poważnie i intensywnie trzeba myśleć, żeby być gotowym - wskazywał.

ZOBACZ CAŁĄ DOGRYWKĘ "ROZMOWY PIASECKIEGO"

"Integracja musi być prawdziwa"tvn24

Autor: akr//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24