Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
"To tragedia, szok"
Do wybuchu doszło ok. godziny 18 przy ulicy Podgórnej. W piwnicy budynku eksplodowała butla z gazem propan-butan.
Winna nieszczelna butla
Jak poinformowała Jolanta Szalińska rzeczniczka prasowa z policji w Policach, przyczyną eksplozji najprawdopodobniej był ulatniający się gaz z butli. Do wybuchu doszło, gdy jeden z lokatorów przechodząc przy piwnicy, chciał zapalić papierosa.
Ranni - kobieta i mężczyzna - z poparzeniami trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.
Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano siedmiu mieszkańców bloku. O tym, czy będą mogli wrócić do mieszkań, zdecyduje inspektor nadzoru budowlanego.
Źródło: TVN24, Polskie Radio