"Prezydent rozminął się z przekazem Prawa i Sprawiedliwości. Nie zauważył, że ma być odwilż"

[object Object]
Goście "Kawy na ławę" dyskutowali o siódmej nowelizacji ustawy o SNtvn24
wideo 2/35

Prezydent do tej pory nas głównie kompromitował, teraz szkodzi Polsce. Prowadzi Polskę do polexitu - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Bartosz Arłukowicz z PO. - PiS robi wszystko, żeby Unia Europejska wypchnęła nas na skutek tego, że nieprzestrzegane są jej podstawowe wartości - wtórowała mu Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - To tylko wasza narracja, niezwiązana z żadnymi faktami. Próbujecie wmówić Polakom, że my chcemy wyjść z Unii - odpowiadał Andrzej Dera.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek wieczorem nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, która została przygotowana w związku z postanowieniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Decyzję odwlekał niemal do końca konstytucyjnego terminu.

Cymański: Prawica nauczyła się cofnąć, ale nie zrezygnować

Goście "Kawy na ławę" dyskutowali o siódmej nowelizacji ustawy o SN. - Ta cała sytuacja jest dowodem na to z jak ciężkim zadaniem mieliśmy odwagę się zmierzyć - skomentował Tadeusz Cymański ze Zjednoczonej Prawicy.

- Dlaczego się cofamy? (...). Bo wyniszczający długotrwały konflikt nie leży w interesie Polski. Nareszcie Prawica nauczyła się trochę cofnąć, ale nie zrezygnować - mówił.

Dera: TSUE wykroczył poza normy traktatowe

Zdaniem prezydenckiego ministra Andrzeja Dery, podstawowym problemem w tej sprawie było to, że "Trybunał wykroczył poza normy traktatowe". - Trybunał (Sprawiedliwości UE - red.) został powołany do rozstrzygania sporów dotyczących traktatów. Kwestia organizacji sądownictwa nie jest domeną traktatową i to był ten podstawowy problem - stwierdził.

- To jest problem zauważany przez ośrodki naukowe w Unii Europejskiej. Uniwersytety czy w Hiszpanii, czy w Niemczech zauważają, że to jest problem, na ile tego typu orzecznictwo może wykraczać i kreować nową rzeczywistość - dodał.

Pytany, czy prezydent nie wahał się, czy podpisać, odparł: - Motywy podpisania pan prezydent podał osobiście. Myślę, że tutaj nie ma już co komentować.

Prezydent był pytany w sobotę w radiowej Trójce o nowelizację ustawy o Sadzie Najwyższym. - Uważam również, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, orzekając w tej sprawie - w sprawie, która jest bez wątpienia sprawą wewnętrzną, bo regulacja organizacji wymiaru sprawiedliwości jest sprawą wewnętrzną - posunął za daleko - oświadczył.

Prezydent: Trybunał Sprawiedliwości zbyt dalece ingeruje w wewnętrzne sprawy krajów Unii
Prezydent: Trybunał Sprawiedliwości zbyt dalece ingeruje w wewnętrzne sprawy krajów UniiPolskie Radio

Arłukowicz: prezydent do tej pory nas głównie kompromitował, teraz szkodzi

Zdaniem Bartosza Ałukowicza (PO-KO), podpisanie przez prezydenta tej ustawy "pokazało upadek całego projektu".

- Zrobiliście skok na wymiar sprawiedliwości po to, żeby móc w świetle prawa chronić wszystkie złe czyny, które czynicie rządząc dzisiaj Polską i jednocześnie móc stawiać zarzuty wszystkim tym, którzy są wam przeciwni. To jest definicja waszej reformy sprawiedliwości - ocenił.

- To, że Unia Europejska powiedziała wam dość, powiedziała, że nie pozwoli, żebyście niszczyli i deformowali ten system, to nie świadczy o tym - jak pan prezydent był łaskaw powiedzieć - że Unia Europejska narusza naszą suwerenność - podkreślił.

- Prezydent do tej pory nas głównie kompromitował, teraz szkodzi Polsce. Prowadzi Polskę do polexitu. Mówię to w pełni świadomie - podkreślił Arłukowicz.

"Słowa nieprawdziwe"

Odpowiedział mu Andrzej Dera, zaznaczając, by były minister zdrowia "warzył na słowa". - Są to słowa nieprawdziwe. Prezydent nie szkodzi Polsce, wprost przeciwnie - stwierdził.

Arłukowicz dodał jednak, że "pewnie trudno się prezydentowi pogodzić, że wisi właściwie na decyzji Jarosława Kaczyńskiego" i stąd "te emocje ministra".

- Od jakiegoś czasu słyszymy narrację, że rządzący próbują wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. To tylko wasza narracja, niezwiązana z żadnymi faktami. Próbujecie wmówić Polakom, że my chcemy wyjść z Unii Europejskiej. Nie. Oświadczam. Premier, prezydent to mówił, ja i wielu będzie to powtarzało: nie zamierzamy wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej - zaznaczył Dera.

Kosiniak-Kamysz: zmarnowaliście siedem ustaw i trzy lata

- Co z tej reformy wynika dla społeczeństwa? Czy są krótsze postępowania? Czy są niższe koszty sądowe? Czy są sędziowie pokoju? Czy jest większa kontrola społeczna? - pytał Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL).

Jak dodał - "tego domagali się nasi rodacy mówiąc, że chcą reformować sądownictwo".

- Zmarnowaliście siedem ustaw, zmarnowaliście trzy lata. Pan prezydent miał gigantyczną szansę. Szkoda mi to mówić, bo bardzo mu kibicowałem, kiedy wetował te ustawy i mówił, że zaprosi różne środowiska. Nie było poważnych konsultacji, nie było poważnego projektu dla wyborców, nie było więcej sprawiedliwości w wymiarze sprawiedliwości, tylko więcej polityki - skomentował szef PSL.

Jego zdaniem, "koncepcja skoku na wymiar sprawiedliwości legła w gruzach".

Lubanuer: prezydent rozminął się z przekazem Prawa i Sprawiedliwości

Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) zwróciła uwagę, że Sąd Najwyższy to jeden z kilku punktów, o których mówi Komisja Europejska. - Jest jeszcze cały czas problem Trybunału Konstytucyjnego, który jest upartyjniony, cały czas jest problem KRS-u, który został praktycznie zrobiony jako miejsce, gdzie są protegowani Zbigniewa Ziobry, cały czas jest kwestia sądów powszechnych - wymieniała.

- Mam wrażenie, że gdzieś pan prezydent rozminął się z przekazem Prawa i Sprawiedliwości tak, jakby nie zauważył, że ma być odwilż. Pominął odwilż, dlatego mówi zarówno o tej anarchii wśród sędziów, ale również o kwestiach krytyki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - oceniła.

Odniosła się w ten sposób do wtorkowego przemówienie Andrzeja Dudy wygłoszonego podczas corocznego uroczystego Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Prezydent we wtorkowym przemówieniu zarzucił złamanie prawa sędziom Sądu Najwyższego, którzy w październiku - po wydaniu przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej tymczasowego postanowienia o zabezpieczeniu - od razu powrócili do pracy w SN i podjęli swoje funkcje.

Postanowienie TSUE wprowadzało środki w postaci m.in. zawieszenia stosowania przepisów dotyczących przechodzenia sędziów w stan spoczynku. Związaną z tym nowelizację ustawy o SN prezydent podpisał w poniedziałek, tuż przed upływem terminu.

Prezydent mówił m.in., że jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, w której "znaczące postacie polskiego wymiaru sprawiedliwości (...) w sposób otwarty naruszają obowiązujące przepisy prawne, naruszają przepisy konstytucyjne, lekceważą przepisy ustawowo obowiązujące, to mamy do czynienia z anarchią wywoływaną przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości". - Mamy sytuację, w której pewna grupa elity sędziowskiej uważa się za bezkarną i za taką, której polskie prawo nie obowiązuje, tylko dlatego, że im się nie podoba - stwierdził prezydent.

"PiS robi wszystko, żeby Unia Europejska nas wypchnęła"

Lubnauer wyjaśniła, że opozycja "mówiąc o polexicie nie mówi o tym, że PiS w sposób specjalny i konsekwentny próbuje wyprowadzić nas z Unii Europejskiej". - PiS robi wszystko, żeby Unia Europejska nas wypchnęła na skutek tego, że są nieprzestrzegane podstawowe jej wartości, że mamy uruchomiony 7 artykuł traktatów europejskich - oceniła.

- Ta deforma, którą zrobił PiS, zamiast poprawić cokolwiek, jeszcze pogarsza. To zaufanie jeszcze spada. Do tego braku zaufania, które było dotychczas doszedł jeszcze brak zaufania wynikający z poczucia upartyjnienia - skomentowała szefowa Nowoczesnej.

Długi: prezydent zwlekał z taktycznych względów

- Ja myślę, że pan prezydent troszeczkę zwlekał z podpisaniem tej ustawy z taktycznych względów, mianowicie oczekiwał na orzeczenie. Ten środek tymczasowy, który był orzeczony, to był środek bez wysłuchania drugiej strony. Następnie się odbywało to posiedzenie, gdzie druga strona była wysłuchana. Tam być może ośrodek prezydencki uważał, że sąd zmieni decyzję, nie zmienił, więc w tym momencie powstały warunki, aby zdecydować: ustawa ma wejść albo nie - powiedział Grzegorz Długi (Kukiz'15).

Jak dodał, "mamy poważny problem z naszym wymiarem sprawiedliwości". - I niestety obecna władza rządząca przyczyniła się do tego problemu - podkreślił.

- W tej chwili całe spektrum polityczne już się zgadza co do tego, że należy naprawiać wymiar sprawiedliwości, to już jest osiągnięcie. Niestety brakuje dyskusji, w jaki sposób go naprawiać. To jest bardzo smutne - oceniał.

- Chciałabym, żebyśmy mogli o tym wszystkim rozmawiać najpierw w gronie specjalistów, potem w gronie polityków, nie odwrotnie. My trzy lata zmarnowaliśmy. Przez te trzy lata można było bardzo wiele zrobić, a niewiele zostało zrobione, żeby nie powiedzieć, że nic nie zostało zrobione - dodał.

"Mamy poważny problem z naszym wymiarem sprawiedliwości"
"Mamy poważny problem z naszym wymiarem sprawiedliwości"tvn24

"Prezydent użył mocnych słów"

Tadeusz Cymański był pytany, w jaki sposób przywracać autorytet Sądu Najwyższego skoro prezydent mówi o sędziach w taki sposób.

- Prezydent użył mocnych słów. Zdaniem niektórych nawet zbyt mocnych - powiedział. Jednak - jak dodał - rząd przywrócił panią Gersdorf (na stanowisko I prezes - red.). - I to nie było dla nas łatwe i przyjemne, ale (zrobiliśmy to - red.) w imię pokoju społecznego, ułożenia stosunków z Unią Europejską. Nie rozdzielajmy teraz tutaj szat ani tej rany, która przestała krwawić i się zabliźnia, idźmy dalej - zaapelował.

Dera wyjaśnił, że "prezydent miał na myśli konkretne działania niektórych sędziów Sądu Najwyższego, nie wszystkich". Jego zdaniem, "państwo nie może przejść do porządku dziennego, gdy sędzia mówi, że go ustawa nie interesuje".

ZOBACZ CAŁY PROGRAM

Autor: kb//adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Niemieckie służby oraz wolontariusze szukają sześcioletniego autystycznego chłopca o imieniu Arian, który zaginął 22 kwietnia w Dolnej Saksonii. Chłopiec pod nieuwagę rodziców opuścił ogród. Kamery pobliskiego monitoringu zarejestrowały jak sześciolatek ucieka do lasu - piszą media.

Ariana nie ma prawie tydzień. Wykluczają porwanie i atak wilków

Ariana nie ma prawie tydzień. Wykluczają porwanie i atak wilków

Źródło:
"Die Welt", "Bild"

Jeśli przywódcy Republiki Serbskiej - większościowo serbskiej części Bośni i Hercegowiny - ogłoszą secesję, w ciągu godziny wybuchnie w kraju wojna - ostrzega niemiecki dziennik "Die Welt". Jak dodaje, "BiH jest najbardziej niestabilnym i narażonym krajem w regionie", a obecna sytuacja jest "najpoważniejsza od rozpadu Jugosławii".

Kocioł bałkański wciąż wrze. "Die Welt": jeśli ogłoszą secesję, w ciągu godziny wybuchnie wojna

Kocioł bałkański wciąż wrze. "Die Welt": jeśli ogłoszą secesję, w ciągu godziny wybuchnie wojna

Źródło:
PAP

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz pochwalił się narodzinami syna w mediach społecznościowych. "Witaj na świecie, synu. Mama i nasz maluch bardzo dzielni" - napisał polityk.

Wicepremier i minister obrony pochwalił się narodzinami syna

Wicepremier i minister obrony pochwalił się narodzinami syna

Źródło:
tvn24.pl

Aplikacja TikTok domaga się szerokich uprawnień dostępowych podobnie jak inne platformy społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram. Jednak używanie TikToka budzi większe emocje ze względu na powiązania z Chinami - uważa Szymon Palczewski z portalu CyberDefence24. Wtóruje mu Piotr Konieczny, szef zespołu bezpieczeństwa serwisu Niebezpiecznik, który zauważa, że ostatecznie to użytkownik kontroluje, jakie informacje komu udostępnia.

"Emocje" w sprawie popularnej aplikacji. "Sprawa budzi wątpliwości"

"Emocje" w sprawie popularnej aplikacji. "Sprawa budzi wątpliwości"

Źródło:
PAP

Zarzut fizycznego znęcania się nad dzieckiem usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Wejherowie 24-latek. W piątek do miejscowego szpitala trafiła trzyletnia dziewczynka. Jej obrażenia wzbudziły podejrzenia lekarzy, że może być ofiarą przemocy. Policja zatrzymała do sprawy matkę oraz jej partnera.

Trzyletnia dziewczynka w szpitalu z "masywnym stłuczeniem głowy". Zarzut znęcania się dla partnera matki dziecka

Trzyletnia dziewczynka w szpitalu z "masywnym stłuczeniem głowy". Zarzut znęcania się dla partnera matki dziecka

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Członkowie Stowarzyszenia "Wizna 1939" ekshumowali w Wylinach-Rusi (woj. podlaskie) szczątki polskiego żołnierza, który zginął podczas kampanii wrześniowej. Relacja o tych wydarzeniach przetrwała w pamięci rodziny tutejszego gajowego, który w 1939 roku zauważył ciało na polu i pochował je w pobliskim lesie.

Gajowy w 1939 roku znalazł na polu ciało polskiego żołnierza i pochował w lesie. Szczątki udało się odnaleźć

Gajowy w 1939 roku znalazł na polu ciało polskiego żołnierza i pochował w lesie. Szczątki udało się odnaleźć

Źródło:
tvn24.pl

Mieszkańcy Indii zmagają się z upałami. Są miejsca z temperaturą sięgającą 45 stopni. Władze ostrzegają przed wychodzeniem na zewnątrz wtedy, kiedy jest najgoręcej, i otwierają specjalne centra, w których można się schronić przed spiekotą.

Upał w Indiach jest nie do zniesienia. "Dostajemy  swędzącej wysypki, miewamy zawroty głowy"

Upał w Indiach jest nie do zniesienia. "Dostajemy swędzącej wysypki, miewamy zawroty głowy"

Źródło:
Reuters, NDTV, The New Indian Express

W drodze do Polski jest fala gorącego powietrza. Kiedy możemy się spodziewać niemal letniej aury? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: takiej sytuacji nie było od dawna

Pogoda na 16 dni: takiej sytuacji nie było od dawna

Źródło:
tvnmeteo.pl

"Czym ci biedni ludzie mają palić"? - komentują internauci, którzy uwierzyli w rzekomy nowy zakaz planowany w Unii Europejskiej. Krążący w sieci przekaz jest skutkiem sugestii zbudowanej na bazie tytułu jednego z tekstów w specjalistycznym serwisie. Uspokajamy: w UE nie ma takich planów.

Nowy "zakaz Unii Europejskiej" dotyczy ogrzewania pelletem i drewnem? Wyjaśniamy

Nowy "zakaz Unii Europejskiej" dotyczy ogrzewania pelletem i drewnem? Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

W poniedziałek rano na lotnisku Heathrow w Londynie rozpoczyna się czterodniowy strajk funkcjonariuszy straży granicznej. Będą protestować przeciwko zmianom warunków pracy. Wcześniejsze strajki powodowały znaczące zakłócenia dla podróżujących.

Strajk na Heathrow przez całą majówkę

Strajk na Heathrow przez całą majówkę

Źródło:
PAP

Mamy pierwszą osobę w Polsce ukaraną za mówienie "patodeweloperka", to aktywista Miasto Jest Nasze - informuje współzałożyciel stowarzyszenia i od niedawna stołeczny radny Jan Mencwel. W uzasadnieniu sąd podnosi, że odbiór tego sformułowania jest "negatywny", a w stosunku do dewelopera, o którym pisał aktywista, jest "obraźliwe" i "nie znajduje żadnego uzasadnienia".

Aktywista ukarany przez sąd za sformułowanie "patodeweloperka". "Pierwszy w Polsce"

Aktywista ukarany przez sąd za sformułowanie "patodeweloperka". "Pierwszy w Polsce"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedna osoba została ranna w karambolu, do którego doszło w Gdańsku na obwodnicy Trójmiasta. Zderzyło się tam sześć samochodów.

Na obwodnicy zderzyło się sześć aut. Jedno dachowało

Na obwodnicy zderzyło się sześć aut. Jedno dachowało

Źródło:
PAP

Tragiczny wypadek na Płochocińskiej. Jak dowiedział się nasz reporter Artur Węgrzynowicz, w zderzeniu osobowej skody z busem zginęła kobieta. Na miejscu były wszystkie służby.

Zderzenie na Płochocińskiej. Nie żyje kobieta

Zderzenie na Płochocińskiej. Nie żyje kobieta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciało nagiej kobiety w Parku Praskim znalazł pracownik firmy sprzątającej. Została zgwałcona i uduszona. Choć do zbrodni doszło prawie dwa lata temu, zabójca wciąż pozostaje na wolności. Śledczy analizują akta podobnych historii z ostatnich dwudziestu lat, wcześniej sprawdzali, czy ta sama osoba zaatakowała i zabiła nauczycielkę w łódzkim parku na Zdrowiu.

Zamordował kobietę w Parku Praskim, od dwóch lat pozostaje nieuchwytny. Śledczy sprawdzają, czy to seryjny zabójca

Zamordował kobietę w Parku Praskim, od dwóch lat pozostaje nieuchwytny. Śledczy sprawdzają, czy to seryjny zabójca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Turysta z USA, który został postrzelony w twarz i okradziony w Nyanga po tym, gdy mapy Google pokierowały go przez cieszącą się złą sławą dzielnicę Kapsztadu, zapowiedział, że pozwie platformę. To już kolejny taki przypadek. Google zapewnia, że traktuje bezpieczeństwo kierowców "bardzo poważnie".

Został postrzelony w twarz, chce pozwać Google

Został postrzelony w twarz, chce pozwać Google

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar podczas konferencji na temat strategicznych pozwów wniesionych przez wielkie korporacje czy polityków przeciwko partycypacji publicznej, zapowiedział zmiany w Kodeksie karnym. Jego resort ma zacząć pracę nad zniesieniem art. 212 Kodeksu karnego o zniesławieniu.

Bodnar zapowiada zmiany w kodeksie karnym. Zniknąć ma artykuł o zniesławieniu

Bodnar zapowiada zmiany w kodeksie karnym. Zniknąć ma artykuł o zniesławieniu

Źródło:
oko.press

Takie powinny być standardy, bo za miedzą mamy wojnę - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Tomasz Parol, szef kancelarii Direct. Komentuje w ten sposób pismo, które do jednego z mieszkańców wysłał urząd miejski w Międzyrzeczu. Chodzi o zajęcie samochodu na wypadek mobilizacji.

Pismo w sprawie przekazania auta na rzecz wojska. "Takie powinny być standardy"

Pismo w sprawie przekazania auta na rzecz wojska. "Takie powinny być standardy"

Źródło:
tvn24.pl

Zbliża się czas matur i wyboru kierunku studiów. Państwowy Instytut Badawczy postanowił zapytać polską młodzież w wieku od 17 do 19 lat o to, jak widzą swoją przyszłość. Młodzi najczęściej chcieliby pracować w zawodach takich jak psycholog, programista czy lekarz.

W tych zawodach chcą pracować młodzi Polacy

W tych zawodach chcą pracować młodzi Polacy

Źródło:
tvn24.pl

Najbardziej inwigilowaną grupą czuli się politycy PiS. I oni sami mówili, że uważają, że są podsłuchiwani, bo dyscyplina i utrzymanie klubu jest priorytetem - mówił w "Kawie na ławę" Przemysław Wipler z Konfederacji. - Podgryzacie sobie aorty, kopiecie się po kostkach, nie wierzycie sobie, zaglądacie sobie za firanki, podsłuchujecie siebie nawzajem, inwigilujecie. To jest obraz partii upadłej - powiedział o PiS wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Suski wezwany w sprawie Pegasusa. "Czytam to bardzo jednoznacznie. Jest osobą pokrzywdzoną"

Suski wezwany w sprawie Pegasusa. "Czytam to bardzo jednoznacznie. Jest osobą pokrzywdzoną"

Źródło:
TVN24
Jola Ogar-Hill: mam żonę i córkę, a w Polsce jestem bezdzietną panną

Jola Ogar-Hill: mam żonę i córkę, a w Polsce jestem bezdzietną panną

Premium

Znajdowała się jedynie 10, 15 centymetrów pod ziemią. Została znaleziona w lesie w gminie Siennica Różana (woj. lubelskie). Mowa o ołowianej pieczęci papieża Benedykta XIV z lat 1740-1758, na którą trafił poszukiwacz z wykrywaczem metali, który chciał odszukać artefakty z czasów I wojny światowej. Zabytek ma trafić do muzeum. Zachował się w bardzo dobrym stanie. 

Znalazł w lesie XVIII-wieczną bullę papieską. "To był pierwszy, może drugi sygnał z wykrywacza metali"

Znalazł w lesie XVIII-wieczną bullę papieską. "To był pierwszy, może drugi sygnał z wykrywacza metali"

Źródło:
PAP

Stacja informacyjna TVN24, należąca do globalnego koncernu medialnego Warner Bros. Discovery, była najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce w marcu 2024 roku - wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Na informacje przekazywane na antenie TVN24 powoływano się ponad 4,2 tysiąca razy.

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

"Rada Polskich Mediów stanowczo sprzeciwia się bezprawnym i szkodliwym społecznie działaniom podejmowanym przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wobec niezależnych mediów" - brzmi treść uchwały RPM. Sprawa dotyczy decyzji oraz wypowiedzi Macieja Świrskiego wymierzonych w redakcje TVN24, TOK FM.

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Źródło:
tvn24.pl

Już po raz czwarty Fundacja Grand Press uhonoruje Medalami Wolności Słowa Polaków w wyjątkowy sposób zasłużonych dla wolności wypowiedzi. Jak co roku swoich kandydatów mogą wskazywać również obywatele. 

Medal Wolności Słowa. Można zgłaszać kandydatów  

Medal Wolności Słowa. Można zgłaszać kandydatów  

Źródło:
Fundacja Grand Press

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o "miłosnym dramacie w sportowym świecie", czyli o filmie "Challengers" z Zendayą, który wszedł właśnie do kin. Na wielkim ekranie można też obejrzeć film "Back to Black. Historia Amy Winehouse" - pierwszą fabularną biografię wokalistki. Z kolei do księgarń trafiła książka o legendarnym zespole ABBA. Muzycy ujawnili niepublikowane wcześniej szczegóły z ich życia zawodowego i prywatnego. W programie nie zabrakło też nowinek ze świata gwiazd.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24