Polska

Czarnoskóry polityk może zastąpić Drzewieckiego

Polska

Aktualizacja:
TVN24John Abraham Godson jest łódzkim radnym

Gdyby dawno niewidziany w Sejmie Mirosław Drzewiecki zrzekł się mandatu poselskiego, wtedy mielibyśmy pierwszego w polskiej historii czarnoskórego posła - donosi RMF FM. John Abraham Godson - bo o nim mowa - aktualnie jest jednym z najaktywniejszych łódzkich radnych.

John Abraham Godson w ostatnich wyborach parlamentarnych startował z listy Platformy Obywatelskiej. Choć był przedostatni na liście, to udało mu się uzyskać przyzwoity wynik (zagłosowało na niego 3807 osób). Nie został jednak posłem, bo do Sejmu weszła tylko pierwsza piątka (Godson był siódmy). Po wyborach do Parlamentu Europejskiego zwolnił się jeden mandat i w miejsce Joanny Skrzydlewskiej, do Sejmu wszedł szósty na liście Jarosław Stolarczyk. Tym samym Godson "awansował" i jest pierwszy w kolejce do objęcia fotela parlamentarzysty.

Drzewiecki zrezygnuje z posłowania?

Tak się składa, że jednym z łódzkich posłów jest Mirosław Drzewiecki - jeden z głównych bohaterów tzw. afery hazardowej. Drzewiecki stroni jednak od Sejmu i niedawno po raz kolejny przedłużył urlop na Florydzie. Po powrocie czeka go jednak poważna rozmowa z premierem Donaldem Tuskiem (zapowiedział to rzecznik rządu Paweł Graś). Spekuluje się, że Drzewiecki może nawet zrezygnować z mandatu poselskiego.

Godson nie dzieli skóry na niedźwiedziu

Pan poseł Mirosław Drzewiecki przeżywa bardzo trudny czas i uważam, że dywagacje na ten temat są nietaktem i nie na miejscu. John Abraham Godson

Zasłynął, bo filmował

40-letni John Abraham Godson pochodzi z Nigerii (polskim obywatelstwem cieszy się od 9 lat). Jak przypomina RMF FM, radny zasłynął w swoim mieście tym, że na sesjach filmował wystąpienia byłego prezydenta i jego zastępców, żeby móc ich rozliczać z każdej, danej publicznie obietnicy.

Źródło: RMF FM, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości