Polska

Zniszczone wejście do biura posłów PO

Polska

[object Object]
Zniszczone wejście do biura posła POtvn24
wideo 2/8

Policja z Pabianic wyjaśnia okoliczności pomalowania w Pabianicach przeszklonego wejścia do biura poselskiego Cezarego Tomczyka i Artura Dunina z Platformy Obywatelskiej. Na szybach pojawił się między innymi napis: "Polska dla Polaków, nie dla złodziei".

Nieznany sprawca lub sprawcy pomalowali czerwoną i czarną farbą przeszklone wejście do biura polityków PO. Chodzi o lokal przy ulicy Jana Pawła II, w którym biura poselskie mają Artur Dunin i Cezary Tomczyk. Na szybach pojawiły się między innymi napisy - "Polska dla Polaków, nie dla złodziei", czy "Wolność".

"W nocy zdewastowano moje biuro poselskie w Pabianicach. Na witrynie widnieje wielkie hasło 'POLSKA DLA POLAKÓW' i wiele innych. Mam nadzieje, że Polska Policja szybko zajmie się sprawą również pod kątem tych rasistowskich haseł" - napisał na Twitterze poseł Tomczyk.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka pabianickiej policji Joanna Szczęsna, zawiadomienie o zdarzeniu zostało złożone we wtorek. Straty oszacowano na około 2 tysiące złotych.

Autor: ads\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter @CTomczyk

Pozostałe wiadomości