Autokar w rowie, ciężarówka na barierach. Trudne warunki dały się we znaki kierowcom

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
PAP
Pojazd ciężarowy wjechał w bariery
Pojazd ciężarowy wjechał w bariery
TVN24
TVN24Pojazd ciężarowy wjechał w bariery

Na autostradzie A4 między Dębicą a Tarnowem w Małopolsce pojazd ciężarowy wjechał w bariery – w związku obfitymi opadami śniegu, na drodze panowały trudne warunki. Z kolei w miejscowości Wandzin autokar wypadł z jezdni. W zdarzeniu tym rannych zostało 10 osób.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w piątek wieczorem na A4 na odcinku pomiędzy Dębicą a Tarnowem w pobliżu miejscowości nowe Żukowice pojazd ciężarowy wjechał w bariery.

W wyniku tego zdarzenia zablokowana została droga. Służby nie przekazały informacji na temat rannych.

Pojazd ciężarowy wjechał w barieryTVN24

Do groźnego zdarzenia doszło natomiast w miejscowości Wandzin w woj. lubelskim, gdzie o godzinie 2 w nocy autokar wypadł z jezdni, a 10 osób zostało rannych.

Dyżurny WSKR poinformował, że autokarem podróżowało 37 obywateli Białorusi – ranni zostali przetransportowani do szpitali w Lublinie i Lubartowie. W wyniku wypadku zablokowana została droga krajowa nr 19 na odcinku Lublin - Lubartów - poinformowała w komunikacie GDDKiA.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

W Mazowieckiem w sobotę rano opady śniegu będą stopniowo przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Możliwe są przejściowo słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed marznącymi opadami dla 12 powiatów w woj. mazowieckim. Są to powiaty: grodziski, grójecki, legionowski, nowodworski, piaseczyński, pruszkowski, pułtuski, Warszawa, warszawski zachodni, wołomiński, wyszkowski i żyrardowski.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości