Autobus z dziećmi wpadł do rowu

1805AUTOKAR.avi
1805AUTOKAR.avi
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
Wypadek na drodze Wrocław-Poznań. Wracający ze szkolnej wycieczki autobus wpadł do rowu. 15 lekko rannych dzieci trafiło do wrocławskich szpitali.
"Wszystkie dzieci czują się dobrze"

"Wszystkie dzieci czują się dobrze"

Jak podkreśla Krzysztof Stępień z wrocławskiej straży pożarnej, przewiezione do szpitala dzieci mają jedynie rany powierzchowne. Autobusem jechało 46 osób - uczniowie, troje opiekunów i dwóch kierowców.

Do wypadku doszło, gdy jadący przed autokarem samochód wykonał dziwny manewr. - Z relacji kierowców wynika, że gwałtownie zahamował i zjechał na pobocze. Jadący za nim autokar musiał też przyhamować i jadąc już z małą prędkością złapał kołami krawędź rowu - tłumaczy Stępień.

Droga wyjazdowa nr 5 z Wrocławia w kierunku Poznania jest częściowo zablokowana.

bgr//gak

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Czytaj także: