TVN24 | Polska

"Warunki na drogach pozostaną bardzo trudne"

TVN24 | Polska

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Opady śniegu w PolsceTVN24
wideo 2/7
TVN24Opady śniegu w Polsce

Intensywne opady śniegu, niska temperatura i silny wiatr - tak wygląda sytuacja w wielu miastach w całym kraju. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegali przed intensywnymi zamieciami. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy od państwa pogodowe relacje.

Do późnego wieczora śnieg padał na znacznym obszarze kraju, za wyjątkiem Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Górnego Śląska oraz części Małopolski - informowali w poniedziałek wieczorem synoptycy IMGW. Na północy - ze względu na wiejący wiatr - powstawały zamiecie i zawieje śnieżne. Miejscami ograniczona była widoczność.

Z informacji Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej wynika, że na północy i wschodnich krańcach kraju opady miały natężenie umiarkowane. Ale opadom na północy kraju towarzyszył wiatr, który w porywach osiągał około 60 km/h i powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

"Zamiecie i zawieje śnieżne oraz opady miejscami ograniczają widzialność do 900 metrów" - alarmowali synoptycy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Warunki na drogach pozostaną bardzo trudne"

Do godziny 19 największy przyrost pokrywy śnieżnej zanotowano w Mikołajkach, Suwałkach, Olsztynie i Terespolu – 3 centymetry, natomiast 2 centymetry świeżego śniegu spadło w Białymstoku, Elblągu, Kętrzynie, Lublinie i Włodawie. Na obszarze województwa podkarpackiego i na południu województwa małopolskiego w nocy utrzymywały się opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Ciężarówki ślizgają się na wiadukcie
Ciężarówki ślizgają się na wiadukcie Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Z dalszych prognoz wynika z kolei, że największe natężenie opadów nadal spodziewane jest w pasie od województwa zachodniopomorskiego przez województwo pomorskie, Warmię i Mazury, Podlasie, Lubelszczyznę oraz część Podkarpacia i Małopolski. Na północy kraju utrzyma się porywisty wiatr powodujący lokalne zamiecie i zawieje śnieżne. Miejscami na Podkarpaciu i południu Małopolski dalej będą występować opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Zderzenie pojazdów na autostradzie A6 w Szczecinie
Zderzenie pojazdów na autostradzie A6 w SzczecinieTVN24

"Warunki na drogach pozostaną bardzo trudne. Opady oraz porywy wiatru na znacznym obszarze kraju słabną, a poprawa pogody postępuje od południowego zachodu" - informują synoptycy IMGW.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości